Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski spotkał się z Parafialnymi Zespołami Caritas

niedziela, 12 stycznia 2020 11:19 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski spotkał się z Parafialnymi Zespołami Caritas
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski spotkał się z Parafialnymi Zespołami Caritas
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Mszą świętą w kościele akademickim św. Jana Pawła II rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie opłatkowe Parafialnych Zespołów Caritas. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

- Gratuluję naszej diecezji, a poprzez Was wszystkim zespołom parafialnym Caritas zaangażowania. Bo to właśnie w Was i poprzez Was możemy dostrzec tę działającą miłość Boga w Jezusie Chrystusie – mówił do zgromadzonych biskup Piotrowski.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Chrztu Pańskiego. Z tej okazji pasterz diecezji kieleckiej dokonał poświęcenia zgromadzonych, a w swojej homilii podkreślił znaczenie sakramentu chrztu świętego w życiu każdego wiernego.

- Święto Chrztu Pańskiego zaprasza nas do rachunku sumienia, by zapytać siebie: czy wiem, co to znaczy być ochrzczonym i czy żyję z tą świadomością? Taką świadomość mieli święci, czego nie należy mylić z ich bezgrzesznością. Posiadali świadomość swoich słabości, ale bardzo ufali Bogu, każdego dnia rzucali się w jego miłosierne ramiona. Wielokrotnie byli wolni od miłości własnej i pychy, ale ufnie przepraszali Boga i bliźnich i szukali dróg nawrócenia – mówił w swoim kazaniu biskup Jan Piotrowski.

Po zakończeniu mszy świętej, zgromadzeni zaproszeni zostali na poczęstunek, w trakcie którego wspólnie kolędowali i przełamali się opłatkiem.

Posłuchaj całego kazania, biskupa Jana Piotrowskiego:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO