Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski rozpoczął obchody Triduum Paschalnego

czwartek, 09 kwietnia 2020 17:11 / Autor: Wiktor Żelazny

Uroczysta Msza Święta w bazylice katedralnej w Kielcach rozpoczęła tegoroczne obchody Triduum Paschalnego. Eucharystii przewodniczył Pasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

- W Wielkoczwartkowy wieczór przeżywamy Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczynamy Triduum Sacrum, a więc święty czas realizacji tajemnic zbawczych, jakie dokonały się w Jezusie Chrystusie - mówił biskup Jan Piotrowski.

Tegoroczna Wieczerza Pańska była nieco inna niż zwykle. W związku z epidemią koronawirusa w trakcie Eucharystii nie było tradycyjnego obmycia nóg. Dodatkowo zamiast wiernych w kościele, zjednoczyliśmy się przed odbiornikami radiowymi, telewizorami bądź komputerami.  

- Odkupieńcza Boża miłość nie jest ekskluzywna, ale dosięga każdego człowieka oraz wszystkich ludów i narodów. Baranek nowego przymierza to Jezus Chrystus, Syn Boży, który przychodzi, aby ludzie mieli życie i mieli je w obfitości. I ceną naszego życia w obfitości jest ofiara Jezusa Chrystusa. On zaś, widząc że nadeszła jego godzina, czyli chciany przez Boga czas odkupienia, ofiaruje siebie do końca we wszystkim. Ze swoją miłością i ze swoim Ciałem – mówił w homilii biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii biskupa Jana Piotrowskiego:

 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO