Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Biskup Jan Piotrowski podczas Wigilii Paschalnej: Nigdy nie traćmy nadziei

sobota, 11 kwietnia 2020 21:19 / Autor: Piotr Wójcik

– Nigdy nie traćmy nadziei. Jej źródłem jest On, Zmartwychwstały Pan – powiedział biskup kielecki Jan Piotrowski podczas liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w kieleckiej bazylice katedralnej.

W słowach homilii biskup zwracał uwagę na znaczenie Łaski Odkupienia. – Bóg, szanując wolność człowieka, zawsze pragnął i nadal pragnie, aby człowiek stworzony na Jego obraz miał Jego myślenie i aby chodził Jego drogami. Taki też jest głęboki sens naszej wiary: aby Bóg mógł działać w naszym ludzkim sercu Łaską Odkupienia, która jest najpiękniejszym darem Jezusa Zmartwychwstałego – mówił pasterz naszej diecezji w słowach skierowanych do wiernych.

Biskup Jan Piotrowski odniósł się także do szczególnych okoliczności związanych z przeżywaniem Świąt Wielkanocnych w obliczu panującej pandemii koronawirusa. – Wiem, że w tych dniach nic nie zastąpi nam braku świątecznej Mszy świętej ani Komunii Świętej. Nic nie zastąpi piękna przeżyć we wspólnocie parafialnej. Ale nigdy nie traćmy nadziei. Jej źródłem jest On, Zmartwychwstały Pan – apelował do wiernych.

Zgodnie z dekretem biskupa kieleckiego w sprawie celebracji Świętego Triduum Paschalnego nastąpiły zmiany w sprawowaniu liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas liturgii światła pominięte zostało rozpalanie ognia i procesja do ołtarza. W liturgii chrzcielnej odnowione zostały przyrzeczenia chrzcielne. Nie odbyła się również tradycyjna procesja rezurekcyjna. Zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi przez władze państwowe Msza Wigilii Paschalnej odbyła się bez udziału licznie zgromadzonych wiernych. Była ona jednak transmitowana na naszej stronie internetowej.

Poniżej homilia biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego:

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO