Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za walczących z koronawirusem

piątek, 17 kwietnia 2020 10:18 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się za walczących z koronawirusem
Fot. Mateusz Wolski
Biskup Jan Piotrowski modlił się za walczących z koronawirusem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Zechciejmy dostrzec zwłaszcza tych, którzy trudzą się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – mówił podczas Mszy Świętej w intencji pracowników służby zdrowia biskup kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została odprawiona w kieleckiej katedrze.

Dziś przeżywamy piątek w oktawie Wielkanocny. W tym czasie na całym świecie trwa walka z pandemią koronawirusa. Przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej biskup Jan Piotrowski odprawił Najświętszą Ofiarę w intencji lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i wszystkich, którzy ratują życie i zdrowie chorych na Covid-19. – Na ludzkie życie patrzymy z różnej pespektywy. Dziś wszyscy, chyba bez wyjątku, patrzymy przez pryzmat pandemii. Zechciejmy dostrzec zwłaszcza tych, którzy trudzą się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – zachęcał biskup kielecki.

Homilię podczas Mszy Świętej wygłosił ks. Grzegorz Stachura, wikariusz parafii katedralnej. – Bóg, jak mówił w Wielki Piątek o. Raniero Cantalamessa, nie jest po stronie wirusa, ale po stronie człowieka i ciągle, z tajemnicą nowego stworzenia, przez tajemnicę Swojego Ciała, będzie szukał drogi, aby dotrzeć do każdego z nas, bo Bóg jest po stronie człowieka. Tylko, czy jeszcze człowiek chce być po stronie Boga? – pytał.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO