Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Modlitwa różańcowa z Biskupem Janem Piotrowskim. Transmisja w Radiu eM Kielce

poniedziałek, 11 maja 2020 15:29 / Autor: Katarzyna Bernat
Modlitwa różańcowa z Biskupem Janem Piotrowskim. Transmisja w Radiu eM Kielce
Modlitwa różańcowa z Biskupem Janem Piotrowskim. Transmisja w Radiu eM Kielce
Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

Na transmisję modlitwy Różańcowej sprzed obrazu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii koronawirusa zaprasza Radio eM Kielce. Modlitwę kończy Apel Jasnogórski, zasłonięcie obrazu Matki Bożej i błogosławieństwo Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Do modlitwy różańcowej zachęca w maju wiernych papież Franciszek. "W tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, zmusiły nas ograniczenia pandemii. Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu" - napisał papież Franciszek w specjalnym liście.

Papież Jan Paweł II w liście apostolskim dotyczącym Różańca pt. "Rosarium Virginis Mariae" napisał:  "Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej wspólnemu odmawianiu, stałemu jej praktykowaniu, najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczono jako Tę, która wyjednywała wybawienie".

Modlitwa różańcowa odbywa się o godz. 20.30 od poniedziałku do soboty (wyjątkiem będzie najbliższa środa 13 maja, kiedy będzie nabożeństwo fatimskie) w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Zachęcamy  do modlitwy różańcowej w rodzinach w łączności z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim za pośrednictwem transmisji w Diecezjalnym Radiu eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO