Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Modlili się za kapłanów w rocznicę ich święceń

piątek, 12 czerwca 2020 18:39 / Autor: Michał Łosiak
Modlili się za kapłanów w rocznicę ich święceń
Modlili się za kapłanów w rocznicę ich święceń
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– W życiu kapłana nie ma innego modelu do naśladowania, jak ten Jezusa Chrystusa – mówił biskup Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w intencji kapłanów parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, którzy obchodzili swoje rocznice święceń.

Wierni modlili się za dziewięciu kapłanów ze swojej wspólnoty parafialnej. W swojej homilii biskup Jan Piotrowski podkreślił, że jedynym wzorem dla księży powinien być Chrystus. – W życiu kapłana nie ma innego modelu do naśladowania, jak ten Jezusa Chrystusa. Cokolwiek kapłan uczyni, to wcześniej uczynił już Jezus Chrystus. Jeśli kapłan się modli lub pości to Jezus był pierwszy na pustyni przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Zaczął więc swoją publiczną działalność od aktu odwagi walki ze złem, gdzie był kuszony przez diabła. Przebywał tam w mocy Ducha Świętego i dlatego zwycięsko wyszedł z tej próby. Jeśli gdziekolwiek na świecie kapłan spowiada i przebacza grzechy to Pan Jezus pierwszy mówił: „twoje grzechy są odpuszczone, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju” – tłumaczył biskup kielecki.

Pasterz naszej diecezji przypomniał, że kapłani i chrześcijanie powinni być posłuszni całej Ewangelii, a nie tylko wybranym jej fragmentom. – W Ewangelii nie ma daremnych słów Boskiego Nauczyciela. Jeśli mówi nam kapłanów „wy jesteście solą ziemi” to mamy nią być. Jeśli mówi nam „jesteście światłem świata” to mamy być tym światłem. I ani wam, ani nam Jezus nie daje innej możliwości, bo jeśli sól nie jest solą to się ją wyrzuci, a światła nie może chować pod korcem – zauważył biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Jednym z kapłanów, za których sprawowana była Najświętsza Ofiara jest ks. Artur Krążek obchodzący jubileusz 25-lecia święceń.  – Cieszę się ogromnie, że Pan Bóg mi daje siłę i moc, by móc służyć w posłuszeństwie i pokorze diecezji kieleckiej. To rzeczywiście długi okres posługi, którą sprawowałem na wielu parafiach. Czuję ogromną radość i szczęście, że mogę być dla Boga i dla drugiego człowieka. Kiedy stawiam kroki kapłańskiego życia zawsze zwracam się w chwilach trudnych, ale i radosnych do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa, by mnie wspierał i błogosławił. Nie zapominam także o Tej, która jest naszą Matką – mówił Radiu eM Kielce.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO