Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

X edycja "Pól Nadziei" podsumowana

czwartek, 18 czerwca 2020 11:51 / Autor: Magdalena Nowak
X edycja "Pól Nadziei" podsumowana
X edycja "Pól Nadziei" podsumowana
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Mszą Świętą w kieleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety zakończyła się tegoroczna kampania "Pola Nadziei", której celem jest zbiórka środków dla hospicjów i uwrażliwienie na los terminalnie chorego człowieka w społecznościach lokalnych.

Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil – symbol nadziei, który ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

– Chcemy podziękować Panu Bogu za wszystkie osoby pomagające kieleckiemu hospicjum. Chcemy podziękować za wolontariuszy, księży, nauczycieli, uczniów i instytucje wspierające. Modlitwą otaczamy personel medyczny, który w tym szczególnym okresie pandemicznego zagrożenia z oddaniem służby osobom chorym. Wreszcie szczególną pamięcią modlitewną obejmujemy samych chorych. To oni mają uprzywilejowane miejsce w sercu Pana Jezusa i w naszych sercach – mówił podczas homilii biskup Andrzej Kaleta. – Ta piękna forma zaangażowania się w ideę pomocy bliźniemu zasługuje nie tylko na zauważenie, ale także na najwyższe uznanie – dodał biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, przypomniał, że dziesiąta odsłona akcji rozpoczęła się bardzo dynamicznie jesienią ubiegłego roku. – Wtedy odbyły się różne kwesty, spotkania i kiermasze. Na początku tego roku koncert charytatywny w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, dwa turnieje charytatywne oraz mnóstwo spotkań w szkołach. Później przyszedł koronawirus,  Pola Nadziei zmieniły swój normalny bieg i przeniosły się do internetu. Dziś dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, które dokonało się podczas kampanii – dodał ksiądz Banasik.

Jak informuje Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego, tegoroczna kampania została zainaugurowana tak samo jak w latach ubiegłych poprzez posadzenie cebulek żonkili na rabatkach wokół hospicjum oraz przy kieleckich szkołach. – Najwięcej naszych działań przypada na wiosnę, kiedy to żonkile rozkwitają, a wolontariusze rozdają je darczyńcom. W tym roku kwiaty zostały na rabatach i uruchomiliśmy wirtualne pola nadziei – dodaje.

Do tej pory udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych. Darczyńcy mogą cały czas wesprzeć akcję poprzez wirtualną puszkę dostępną na stronie Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Caritas Diecezji Kieleckiej.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO