Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski do nauczycieli: Służcie prawdzie i wolności

piątek, 26 czerwca 2020 13:23 / Autor: Michał Łosiak
Bp Jan Piotrowski do nauczycieli: Służcie prawdzie i wolności
Bp Jan Piotrowski do nauczycieli: Służcie prawdzie i wolności
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Nie bójcie się nowych wyzwań, ale zawsze służcie prawdzie i wolności, a nie histerycznym żądaniom świata, który nauczycieli chce uczynić awangardą zła i złych obyczajów – mówił do nauczycieli i katechetów podczas Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego biskup kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia została odprawiona w kieleckiej katedrze. W swojej homilii pasterz naszej diecezji zauważył, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, nauczyciele i uczniowie dzięki nowoczesnej technologii mogli kontynuować naukę.

–  Bóg, który jest odwieczną miłością nie zabrania nam czynić dobra, szanować bliźniego i korzystać z osiągnięć techniki i dzięki Bogu, bo nauka mogła być kontynuowana mimo pandemii z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli, rodziców i całego personelu, który jest zatrudniony w szkole. Jest więc za co dziękować Bogu, bowiem ewangeliczny plon daje satysfakcję również wtedy, kiedy nie jest on na sto procent, ale owocne jest również te osiemdziesiąt czy trzydzieści procent i ono również daje odrobinę satysfakcji – mówił biskup kielecki, który zwrócił się do nauczyciele i przypomniał na czym powinna opierać się ich praca.

– Nie bójcie się nowych wyzwań, ale zawsze służcie prawdzie i wolności, a nie histerycznym żądaniom świata, który nauczycieli chce uczynić awangardą zła i złych obyczajów. Tam, gdzie człowiek idzie drogą obyczajowego zła, które jest wbrew Bożemu prawu, tam na horyzoncie widać niechybną klęskę. Jej obrazem jest oblężenie Jerozolimy i zapowiedź jakże długiej niewoli, a niewola ducha jest stokroć gorsza, niż niewola człowieka zakutego w kajdany – dodał biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

W Mszy Świętej uczestniczyli nauczyciele, katecheci i uczniowie. Obecny był także świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO