Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W kaplicy Matki Bożej Łaskawej modlili się za Domowy Kościół

sobota, 27 czerwca 2020 11:47 / Autor: Michał Łosiak
W kaplicy Matki Bożej Łaskawej modlili się za Domowy Kościół
W kaplicy Matki Bożej Łaskawej modlili się za Domowy Kościół
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Świat w jakim żyjemy spragniony jest prawdy, autentycznej wolności i miłości – mówił biskup Jan Piotrowski podczas sobotniej Mszy Świętej w intencji wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej.

Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji została odprawiona w kaplicy Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. W swoim słowie wygłoszonym do przedstawicieli Domowego Kościoła biskup Jan Piotrowski zauważył, jak istotne dla wiary jest uświadomienie sobie żywej obecności Chrystusa.

– Wiara, jak pisał Ojciec Święty, w encyklice „Deus Caritas Est”, to spotkanie z Jezusem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę. Patron dnia dzisiejszego, św. Cyryl Aleksandryjski, był niezłomnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Nauczał, że jeden jest Syn, jeden jest Pan – Jezus Chrystus, zarówno przed wcieleniem, jak i po wcieleniu. Rodząc się z Maryi i zgodnie ze swoją obietnicą pozostał z nami na zawsze. Z tą ufnością żyjemy i odnajdujemy raz po raz drogę naszego życia. W tajemnicę Bożego Syna wchodzi się dzięki łasce wiary, która oświeca rozum, aby poznanie dotykało istoty i prowadziło do całej prawdy, kim jest On – Jezus Chrystus – mówił biskup kielecki i przypomniał, że również dziś chrześcijanie muszą dawać świadectwo swojej wiary.

– Dziś podczas Najświętszej Ofiary dziękujemy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za kolejny rok formacji i świadectwa Domowego Kościoła naszej diecezji. Gratuluję wszystkim, którzy wybrali tę drogę i tym, którzy utworzyli nowe kręgi. Jednocześnie pytamy siebie, na ile droga wiary prowadziła nas autentycznie do Chrystusa, naszego Boskiego Mistrza i na ile pozostawała w służbie wiary, aby stać się jej głosem i wołać, że Jezus jest Panem. Nasze czasy nie są wcale mniej sposobne do dawania świadectwa, niż te dawne, bowiem świat w jakim żyjemy spragniony jest prawdy, autentycznej wolności i miłości, a co więcej – fałszywych proroków namnożyło się bez liku. Niech więc rodziny naszej diecezji i cała wspólnota Domowego Kościoła przyjmie opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i pozwolą prowadzić się drogami wiary – dodał biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO