Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy

piątek, 03 lipca 2020 08:45 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy
Fot. Mateusz Wolski
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mszę Świętą w intencji misji i misjonarzy odprawił w pierwszy piątek miesiąca biskup kielecki Jan Piotrowski. – Niech posługa misyjna owocuje darem wzajemnej miłości i pokoju – mówił podczas Eucharystii ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Najświętsza Ofiara została odprawiona w katedralnej kaplicy Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Ksiądz Łukasz Zygmunt w swoim słowie nawiązał do ewangelicznej postaci św. Tomasza Apostoła.

– Żeby wierzyć, my również potrzebowaliśmy i potrzebujemy znaków, którymi mogą być wydarzenia naszego życia. Głęboko zapisane w naszym sercu i jasno ukazujące, że przez nie działa Pan Bóg, dlatego w każdej epoce czasów człowiek potrzebuje znaków miłości i pokoju. Jezus dzisiaj mówi słowa kierowane do Tomasza i apostołów „Pokój wam”. Tomasz Apostoł pokazuje, że trzeba zwrócić się do Pana, trzeba Go szukać, a on na pewno odpowie. Prędzej, czy później da odpowiedź – tłumaczył ksiądz Łukasz Zygmunt.

Posłuchaj całej homilii:

Pierwszy piątek miesiąca w naszej diecezji to tradycyjnie dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Jesteśmy zachęcani do wsparcia duchowego i materialnego dzieła misyjnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO