Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Mieszkanie dla osób starszych i niepełnosprawnych w Piekoszowie

wtorek, 07 lipca 2020 15:35 / Autor: Michał Łosiak
Mieszkanie dla osób starszych i niepełnosprawnych w Piekoszowie
Fot. diecezja.kielce.pl
Mieszkanie dla osób starszych i niepełnosprawnych w Piekoszowie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Lokale aktywizujące dla osób starszych i niepełnosprawnych zostały wybudowane w Piekoszowie. Stanowią one część kompleksu nazywanego Domem dla Niepełnosprawnych.

Mieszkania są jedno- i dwuosobowe, w wysokim standardzie, wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne. Lokale aktywizujące służą podtrzymaniu i rozwojowi dynamiki życiowej mieszkańców. Z pomocą i pod okiem fizjoterapeuty i terapeuty zajęciowego mogą oni korzystać z różnorodnych zajęć w sali do ćwiczeń rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej, w pracowni stolarskiej, ceramicznej i grocie solnej. Mogą oglądać filmy w kinie domowym, brać udział w wieczorach integracyjnych oraz wycieczkach.

W pokojach i łazienkach jest zamontowany system przyzywowy pielęgniarek. Mieszkania są wyposażone w gniazda przyłącza do telewizji i internetu. Posiadają nowe umeblowanie w postaci łóżka, stołu, krzesła, komody i szafy. Można też przywieźć własne meble.

Lokale aktywizujące stanowią część większego kompleksu nazywanego Domem dla Niepełnosprawnych, w którym od lat funkcjonuje Dom Pomocy  Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Szpitalny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Oddział Rehabilitacji Dziennej, Lekarska Specjalistyczna Poradnia Rehabilitacyjna, rehabilitacja ambulatoryjna i turnusy rehabilitacyjne. Dom wyposażony jest w gabinety do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masażu klasycznego, w salę gimnastyczną, basen rehabilitacyjny, grotę solną, świetlicę, jadalnię i kuchnię. W całym obiekcie nie ma barier architektonicznych. W domu funkcjonują trzy windy. Budynek jest wyposażony w instalację przeciwpożarową i chroniony monitoringiem.

Otoczenie Domu stanowią przestrzenie zielone z drzewami, krzewami, kwiatami, oczkiem wodnym, alejami do spacerowania, ławkami, miejscem do grilla, boiskiem i parkingami. Dom przylega do Sanktuarium ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

Pracę w Domu dla Niepełnosprawnych wykonują wysoko wykwalifikowani specjaliści: lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, opiekunki, pracownik socjalny, terapeuci, kucharki i pozostały personel pomocniczy. W kaplicy Domu jest sprawowana codziennie Msza Święta i inne sakramenty.

Więcej informacji

Dom dla Niepełnosprawnych, ul. Czarnowska 2a, 26-065 Piekoszów,

tel. 413061355,   e-mail  naszdom@kielce.opoka.org.pl    www.ddn.org.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO