Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Ks. Henryk Jagodziński: Przyjęcie święceń biskupich będzie wielkim przeżyciem

czwartek, 16 lipca 2020 07:45 / Autor: Aleksandra Rękas

- Wiadomość o nominacji na biskupa była dla mnie ogromnie ważnym momentem. Im bliżej do dnia święceń, tym bardziej te emocje rosną – mówił arcybiskup nominat Henryk Jagodziński na antenie Radia eM, w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat.

Przypomnijmy, że trzeciego maja arcybiskup nominat Henryk Jagodziński został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Ghanie. Uroczystość święceń biskupich ks. Jagodzińskiego odbędzie się natomiast w najbliższą sobotę, 18 lipca, o godzinie 11 w bazylice katedralnej. W rozmowie z Katarzyną Bernat, arcybiskup Jagodziński mówił o tym, jak będzie wyglądała uroczystość przyjęcia święceń.

- Ceremonia rozpocznie się procesyjnym wyjściem z Domu Biskupiego. Księża i biskupi udadzą się następnie do bazyliki, gdzie podczas Mszy świętej odbędzie się sam Sakrament. Do momentu homilii wszystko będzie przebiegało tak, jak na każdej Mszy. Później kandydat odpowiada na pytania odnośnie chęci przyjęcia święceń. Następnie najważniejszy moment – modlitwa konsekracyjna, kolejno namaszczenie olejami i wręczenie pierścienia oraz pastorału. Na zakończenie ceremonii nowo wyświęcony biskup udziela błogosławieństwa Bożego – opowiadał arcybiskup nominat Henryk Jagodziński.

Uroczystości święceń biskupich będą transmitowane na em.kielce.pl oraz na naszym profilu na portalu YouTube. Mszy Świętej można będzie posłuchać na antenie Radia eM Kielce (107,9 oraz 91,8 FM).

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO