Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO] Pielgrzymi już na szlaku. Msza Święta w Busku-Zdroju

czwartek, 06 sierpnia 2020 13:30 / Autor: Michał Łosiak
[VIDEO] Pielgrzymi już na szlaku. Msza Święta w Busku-Zdroju
Fot. ks. Hubert Równicki
[VIDEO] Pielgrzymi już na szlaku. Msza Święta w Busku-Zdroju
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Z Wiślicy wyruszyła Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wczoraj zainaugurowała ją uroczysta Msza Święta w wiślickiej kolegiacie, którą odprawił biskup kielecki Jan Piotrowski. Dziś pątnicy zmierzają w kierunku Pińczowa.

Modlitewną sztafetę rozpoczęła grupa Biało-Fioletowa, która dotarła do Buska-Zdroju. – Od Buska-Zdroju do Pińczowa idzie grupa Biało-Zielona – informuje ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

W trakcie dzisiejszego dnia pątnicy uczestniczyli w Mszy Świętej, na której homilię dotyczącą Eucharystii wygłosił ks. Leszek Starczewski. – Eucharystia jest z życia wzięta i do życia nas wprowadza. Kościół żyje z Eucharystii, a Kościół to przecież wszyscy, którzy przez sakrament chrztu tworzą tę wspólnotę. Bóg wpadł na pomysł z Mszą Świętą, bo chce być blisko, chce złapać z nami kontakt, chce się z nami spotykać i chce wprowadzać nas w życie, które, jak obiecał, będzie i jest potężniejsze od śmierci, bo kto spożywa tę bliskość przejdzie przez tajemnicę śmierci – zauważył ks. Leszek Starczewski.

Posłuchaj całej homilii:

Pielgrzymi biorący udział w 39. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę codziennie będą rozważać kolejne aspekty związane z Eucharystią. W pierwszym dniu na szlaku tematem była Tajemnica Wcielenia.

– To tajemnica Bożego uniżenia. Bóg, który jest duchem i jest niewidzialny staje się jednym z nas. To rzeczywistość, której nie jesteśmy w stanie rozwiązać, ale możemy powiedzieć, że nieograniczony Bóg schodzi do naszego poziomu i chce wyjaśnić nam siebie samego, bo w Eucharystii kluczowym momentem jest objawienie się Trójcy Świętej. Wcielenie jest w tym najważniejsze – tłumaczył ks. Adam Wilczyński.

Pątnicy wyruszyli w stronę Jasnej Góry z wieloma intencjami. – Przede wszystkim dziękujemy Panu Bogu za zdrowie i wszystkie łaski, jakimi nas obdarza, za całą rodzinę i wszystkich znajomych. Prosimy także, zarówno we własnej intencji, jak i wszystkich, którzy nas o to proszą – mówi Bernarda Pietras, która idzie w grupie amarantowej.

W piątek pielgrzymi udadzą się z Pińczowa w kierunku Morawicy. Na trasę wyjdzie grupa Pomarańczowa i Biało-Czerwona.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO