Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Kielecki „Wiatraczek” już się kręci

piątek, 10 lipca 2020 13:47 / Autor: Marzena Rygiel
Kielecki „Wiatraczek” już się kręci
Kielecki „Wiatraczek” już się kręci
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

To już drugi dzień Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Z tej okazji na facebookowej stronie Festiwalu odbędzie się transmisja koncertu zespołu „Wartaki”, która zainauguruje wydarzenie.

– Wystarczy wejść na nasz fanpage o godzinie 20, a transmisja na żywo pojawi się automatycznie – informuje podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy Festiwalu. – Jeśli ktoś ją przegapi, będzie istniała możliwość ponownego odtworzenia koncertu, ponieważ zostanie on zapisany. Dodatkowo umieścimy go także na naszym kanale na Youtube, więc później łatwo będzie można do niego wrócić.

Wczoraj rozpoczął się moduł „Wiatraczek Świętokrzyski” realizowany przez Aleksandrę Lipińską w Domu Kultury „Białogon” oraz „Wiatraczek w podróży po Polsce”.

– Dzisiaj w ramach „Wiatraczka w podróży po Polsce” jesteśmy w Mikorzynie, gdzie „Wartaki” przygotowują się do wieczornego koncertu. Następnie nasz konsultant uda się do Słubic na kolejne warsztaty – mówi Stochmal. – Obecnie odbywają się także zajęcia w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Mariusz Jasuwienias pracuje z zespołami tanecznymi.

Od jutra rusza także bezkontaktowa gra miejska „Zakręć się na Kielce”. Każdy z uczestników na stronie „Wiatraczka” znajdzie mapę z punktami  programowymi. Żeby zrealizować zadanie, należy udać się w te miejsca i przeskanować znajdujący się tam kod QR, pod którym ukryte jest polecenie. Za wykonanie każdego z nich przyznawane są punkty, za które można uzyskać nagrodę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO