Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Hurra! ART! już w sierpniu. Tym razem na żywo i online

środa, 29 lipca 2020 12:46 / Autor: Marzena Rygiel
Hurra! ART! już w sierpniu. Tym razem na żywo i online
foto Bartek Warzecha
Hurra! ART! już w sierpniu. Tym razem na żywo i online
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

To już sześć lat, odkąd „Kubuś” podczas wakacji serwuje mieszkańcom Kielc solidną porcję rozrywki.Tegoroczna formuła Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art! ze względu na panującą pandemię przybierze inny kształt, ale mimo wszystko się odbędzie.

Priorytetem podczas planowania tegorocznego programu imprezy była troska o zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też wydarzenia odbywać się będą przede wszystkim plenerowo i online.Wśród nich znajdą się spektakle, czytanie sztuki, pokazy cyrkowe, atrakcje muzyczne i filmowe.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „Bliskość”.

– Zaplanowaliśmy tę nazwę jeszcze przed wybuchem pandemii. Nie zdecydowaliśmy się jej zmienić, bo to, czego najbardziej teraz potrzebujemy, to ten kontakt. Wyraża to tęsknotę za teatrem, za spotkaniem aktora z widzem. Mamy nadzieję, że w tej edycji Festiwalu uda nam się odtworzyć choć namiastkę tej atmosfery, która panowała na nim dotychczas – mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

W tym roku, w ramach festiwalowych weekendów, na ulicach Kielc zostaną zaprezentowane dwa cyrkowe pokazy „Parada Sztukmistrzów” i „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?” Na Placu Artystów aktorzy Teatru „Kubuś” przedstawią etiudy pantomimiczne pod tytułem „Plac mimów”, a na letniej scenie KCK wystąpi zespół CUKRY DLA DZIECI z muzycznym repertuarem utworów dla najmłodszych.

Będzie można skorzystać online z wideo-poradników o najciekawszych filmach krótkometrażowych dla dzieci i całych rodzin, a także uczestniczyć w słuchowisku  „Staś i Zła Noga” oraz „Kot detektyw”. Internetowo odbędzie się też czytanie sztuki „Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc” w wykonaniu kieleckich aktorów oraz liczne warsztaty realizowane poprzez aplikację Zoom.

– Będą to warsztaty rodzinne „Kreatywna Mapa Codzienności”, warsztaty tworzenia bajek „Bajkolotnia” adresowane do dzieci w wieku od 5 lat, a także warsztaty umuzykalniające „Gordonki” przeznaczone dla zupełnych maluszków i ich opiekunów. Mimo internetowej formy zaplanowaliśmy też warsztaty ruchowe „Ruchome ślady” – informuje dyrektor.

Jedynym spektaklem, który zostanie zaprezentowany na scenie Teatru „Kubuś” będzie „Pod adresem marzeń”. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, ale odbędzie się też transmisja online.

Poniżej dokładny harmonogram Festiwalu

22 SIERPNIA – SOBOTA

 • Kreatywna Mapa Codzienności

Warsztaty dla rodzin (dzieci w wieku 7-9 lat + dorosły); godz. 14.00, bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc – zapisy do 12.08.2020

 • Parada Sztukmistrzów

Cyrkowe pokazy dla widzów w każdym wieku; godz. 16.00, start na ul. Sienkiewicza (odcinek między ulicami Małą i Dużą)

23 SIERPNIA – NIEDZIELA

 •  Co oglądać z dziećmi w sieci? Darmowe filmy dla dzieci.

Wideo-poradnik z napisami dla niesłyszących; godz. 10.00,wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl

 •  Kot detektyw

Słuchowisko dla widzów od lat 5; godz. 11.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl

 • Bajkolotnia

Kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat; godz. 14.00,bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc

 • Zgubowisko,czyli dlaczego warto spełniać marzenia?

Spektakl cyrkowy dla widzów w wieku 7-10 lat; godz. 16.00, Plac Artystów (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)

29 SIERPNIA – SOBOTA

 • Gordonki

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci od 0 do 3 lat, z rodzicami; godz. 11.00,bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc

 • Staś i Zła Noga

Słuchowisko dla widzów od lat 11; godz. 12.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl

 • Plac mimów 

Etiudy pantomimiczne dla widzów w każdym wieku; godz.15.00, Plac Artystów 

 • CUKRY DLA DZIECI

Koncert dla widzów od lat 4; godz. 17.00, Letnia Scena KCK (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)

30 SIERPNIA – NIEDZIELA

 •  Co oglądać z dziećmi w sieci? Filmy dla całej rodziny.

Wideo-poradnik z napisami dla niesłyszących; godz. 10.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl

 •  Zmęczona historia, czyli milion przygód na dobranoc

Czytanie sztuki dla widzów od lat 4; godz. 11.00, wydarzenie dostępne bezpłatnie na www.hurrart.pl

 •  Ruchome ślady

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat; godz. 14.00,bezpłatny udział poprzez Zoom, obowiązuje rezerwacja miejsc – zapisy do 21.08.2020

 •  Pod adresem marzeń

Spektakl dla widzów od lat 6; godz. 16.00, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, wstęp za bezpłatnymi wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed spektaklem w Kasie teatru, po uprzedniej, obowiązkowej rezerwacji, liczba miejsc ograniczona (bezpłatny streaming na www.hurrart.pl)

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO