Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

„Przeboje, przeboje” w Filharmonii Świętokrzyskiej

czwartek, 30 lipca 2020 10:52 / Autor: Weronika Kępa
„Przeboje, przeboje” w Filharmonii Świętokrzyskiej
„Przeboje, przeboje” w Filharmonii Świętokrzyskiej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

„Przeboje, przeboje” to kolejna propozycja na lato od Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem na scenie zaprezentuje się Świętokrzyski Kwintet Blaszany i Estradivarious. Koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 31 lipca, o godzinie 19.

Świętokrzyski Kwintet Blaszany to zespół, w którego skład wchodzą trębacze Zbigniew Pasieka i Wojciech Wojciechowski, waltornista Marcin Czajkowski, puzonista Michał Dudkiewicz oraz tubista Krzysztof Gajda.

- Wykonają największe hity, do których należą między innymi „Marsz triumfalny” Verdiego, czy „Taniec węgierski” Brahmsa, a także przeboje musicalowe, takie jak „New York New York” Kandera - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

- Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się również zespół Estradivarius złożony ze skrzypków Emilii Głobińskiej i Mariusza Połomki, wiolonczelistki Magdy Sikorskiej i kontrabasisty Grzegorza Jerzaka. W ich wykonaniu usłyszymy całą serię przebojów muzyki filmowe,j między innymi z „Va banque”, „Gladiatora”, „Różowej Pantery”, czy „Gry o tron”. Tytuły mówią same za siebie - dodaje Rogala.

Cena biletu wynosi dwadzieścia złotych.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO