Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Sandomierzanin zapromował Dolinę Opatówki i wygrał konkurs

piątek, 31 lipca 2020 12:59 / Autor: Beata Kwieczko
Sandomierzanin zapromował Dolinę Opatówki i wygrał konkurs
swietokrzyskie.pro
Sandomierzanin zapromował Dolinę Opatówki i wygrał konkurs
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Andrzej Kozicki z Sandomierza został laureatem ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi pt. "Wakacje na wsi #odkrywam". Przygotował on fotograficzną prezentację pt. "Tudorowie, Boruta i inni nad Opatówką".

Celem konkursu była aktywizacja mieszkańców wsi, zachęcenie ich do pokazania atrakcji turystycznych miejscowości, w których mieszkają i zaprezentowanie ich na stronie internetowej Instytutu.

Andrzej Kozicki przygotował fotograficzną prezentację pt. "Tudorowie, Boruta i inni nad Opatówką" wraz z opisem: "Malarskiej urody Dolina Opatówki, godnej pędzla Moneta zdaje się wymarzonym miejscem na spacery, rowerowe przejażdżki, kajakowanie. A ile przy tym historii i legend o zamkach, rycerzach, zaginionych skarbach. I tygodnia może być na to wszystko za mało. W Garbowie urodził się najpierwszy z rycerzy, Zawisza Czarny. W przysiółku Rzym".

– Wygrana daje mi nie tylko olbrzymią satysfakcję, ale również poczucie dumy, że dobrze zapromowałem Dolinę Opatówki, dzięki czemu w pokonanym polu został między innymi słynny Rogalin z jego dębami, i jeszcze parę równie atrakcyjnych miejsc na mapie Polski – mówi Andrzej Kozicki.

W pejzaż Doliny wpisane są przydrożne krzyże, figurki i kapliczki, które mają po 200-300 lat. Malowniczości krajobrazowi dodają również Latarnie Chocimskie.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO