Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Rajd rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

środa, 05 sierpnia 2020 14:27 / Autor: Beata Kwieczko
Rajd rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Rajd rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia, przez powiat kielecki i włoszczowski przejadą uczestnicy II Rajdu Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Wydarzenie, przy wsparciu partnerów, organizują wspólnie starostowie obu powiatów.

Wystarczy być pełnoletnim, mieć sprawny rower i nienajgorszą kondycję, bo do pokonania są dystanse 52 km (powiat kielecki) i 45 km (powiat włoszczowski). Uczestnicy rajdu, na tej pierwszej trasie, 8 sierpnia o godzinie 9 wyjadą z parkingu przy dębie Bartku w Zagnańsku. Przejadą m. in. przez Serbinów, Mniów, Kuźniaki i Sarbice. Około godziny 15 w Lasocinie połączą się z grupą włoszczowską, która startuje o godzinie 9 z parkingu przed Starostwem Powiatowym we Włoszczowie i wspólnie złożą kwiaty przed pomnikiem w Lasocinie.

– Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie. W ten sposób chcemy propagować turystykę rowerową, integrować środowisko lokalne i rozbudzać postawy patriotyczne. Trasa została zaplanowana tak, by móc podziwiać uroki zarówno powiatu kieleckiego, jak i włoszczowskiego, który w tym roku współorganizuje z nami to wydarzenie – mówi Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Metę przewidziano na Placu "Nad Stawkiem", gdzie osoby kończące rajd otrzymają certyfikaty. Wszyscy będą mogli wspólnie odpocząć przy turystycznym ognisku w Piaskach Lasockich. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.powiat.kielce.pl. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO