Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

KCK zaprasza na szereg wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie

piątek, 07 sierpnia 2020 12:31 / Autor: Beata Kwieczko
KCK zaprasza na szereg wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie
KCK zaprasza na szereg wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Festiwal Memorial to Miles, koncerty Affabre Concinui, Krystyny Prońko, Grzegorza Turnaua i Piotra Cugowskiego. M.in. takie wydarzenia przygotowało dla kielczan Kieleckie Centrum Kultury na najbliższe miesiące.

Nowy sezon rozpocznie koncert Mafii i Kasy, który odbędzie się 27 sierpnia na placu przed dworcem PKS. Dwa dni później, o godzinie 12, Kieleckie Centrum Kultury zaprosi przed swoją siedzibę na piknik rodzinny.

– Będą warsztaty kulinarne, taneczne, spotkanie z książką i spotkania artystyczne – zachęca Robert Wieczorek z impresariatu KCK.

Tego samego dnia o godzinie 17 odbędzie się koncert "Cukry dla dzieci" organizowany w ramach VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki Hurra Art!

W poniedziałek, 14 września, na Dużej Scenie KCK zagra zespół Affabre Concinui. Bedzie to koncert w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Podczas wydarzenia zespół wykona żarty muzyczne oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Nie zabraknie także spotkań z pisarzami. 18 września na Małej Scenie zagości Sylwia Winnik, która zaprezentuje swoją książkę "Dzieci z Pawiaka".

– To historie mające skłonić do zastanowienia, ponieważ autorka wydobyła z dokumentów zwykłe opowieści dzieci, które były więzione na Pawiaku – mówi Robert Wieczorek.

Od 24 do 27 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się tradycyjnie Memorial To Miles Targi Kiece Jazz Festival. Wystąpią Kasia Osterczy, Weband, Big Band Małopolski pod dyrekcją Ryszarda Krawczuka, Tomasz Chyła Quintet, Tribute To Miles Orchestra, Maciej Obara Quartet oraz Myele Manzanza Quartet.

Na 30 września zaplanowane zostało spotkanie "W centrum dyskusji" z dr Katarzyną Kłosińską, która opowie o roli języka.

Do końca roku na scenie KCK maja pojawić się także Kortez, Organek, Krystyna Prońko, Grzegorz Turnau, Majka Jeżowska i Piotr Cugowski. Zaplanowano także oraz spotkania z prof. Jerzym Bralczykiem, aktorem Arturem Barcisiem oraz pisarzami Jakubem Żulczykiem i Wojciechem Chmielarzem.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO