Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

"Kubuś" świętuje Dzień Teatru Publicznego

poniedziałek, 18 maja 2020 13:42 / Autor: Beata Kwieczko
"Kubuś" świętuje Dzień Teatru Publicznego
"Kubuś" świętuje Dzień Teatru Publicznego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" włącza się w obchody Dnia Teatru Publicznego. Od 20 do 23 maja na zainteresowanych czekają ciekawe wydarzenia, które będą odbywać się zarówno w teatrze, jak i poza nim.

W środę, 20 maja, "Kubuś" zaprasza chętnych na ulicę Sienkiewicza, gdzie do godziny 12 będzie czekała na nich niespodzianka. Następnie, od godziny 14, będą prezentowane ciekawe wydarzenia na Facebooku i kanale You Tube Teatru.

- 23 maja w naszych mediach społecznościowych odbędzie się debata lalek o kulturze, którą reżyseruje Roksana Miner, a scenariusz do niej napisał Michał Walczak. W debacie wystąpią lalki z naszego teatru oczywiście razem z aktorami - informuje Karolina Gregorczyk, specjalistka do spraw marketingu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Dzień Teatru Publicznego jest organizowany od 2015 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem "Grosze grają rolę". W związku z tym w maju teatry publiczne z całej Polski prezentowały spektakl "za grosze". W tym roku, z oczywistych względów, obchody święta przeniosły się do internetu.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO