Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

UJK organizuje e-juwenalia! Na studentów czeka moc atrakcji

piątek, 22 maja 2020 10:11 / Autor: Weronika Kępa
UJK organizuje e-juwenalia! Na studentów czeka moc atrakcji
Źródło: UJK
UJK organizuje e-juwenalia! Na studentów czeka moc atrakcji
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Mimo panującej pandemii koronawirusa władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach nie zapominają o przypadającym w maju święcie studentów. Wirtualny korowód, dzień sportu, liczne konkursy i koncerty - tego na pewno nie zabraknie na tegorocznych e-juwenaliach.

-  Jest maj, więc powinny być juwenalia - mówi Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK. - W Kielcach świętowanie online odbędzie się po raz pierwszy w historii i mam nadzieję, że ostatni. Myślę jednak, że jest to oryginalny pomysł, bo nie widziałem, żeby jakaś uczelnia w Polsce robiła coś podobnego na taką skalę - przypominam, że na UJK studiuje i pracuje łącznie niemal piętnaście tysięcy osób - dodaje.

E-juwenalia rozpoczną się w poniedziałek, 25 maja i zakończą w piątek, 29 maja, koncertem Andrzeja Piasecznego. - W ramach tradycyjnego biegu przez kampus studenci będą mogli wziąć udział w Dniu Sportu online, czyli opublikować zarejestrowany w aplikacji dystans, który przebiegli i tym samy wygrać nagrody. Z kolei w ramach korowodu zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej kreatywne przebranie. Żacy będą mogli również wziąć udział w konkursie recytatorskim oraz koncercie Magdy Paradziej i Andrzeja Piasecznego - wylicza Burda.

Co na ten temat myślą studenci?

- To są moje ostatnie juwenalia, ponieważ w tym roku bronię tytuł magistra. Żałuję więc, że tradycji nie stanie się zadość - mówi Hubert Karyś. - Mimo to myślę, że tegoroczne święto studentów będzie tak wyjątkowe, że z pewnością każdy z nas zapamięta je do końca życia. Generalnie inicjatywa bardzo mi się podoba. Fajnie, że uczelnia przewidziała nagrody dla każdego, kto w aktywny sposób włączy się do zabawy - dodaje.

- Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł, który choć w pewnym stopniu wynagrodzi studentom brak tradycyjnych juwenaliów. Organizacja konkursów z pewnością dodatkowo zmotywuje nas do różnych aktywności, które w dobie pandemii koronawirusa zostały znacznie ograniczone - tłumaczy Kamil Korczak.

- E-juwenalia to pewna odskocznia od rzeczywistości i trudnego czasu, który nas spotkał. Myślę, że organizacja konkursów to bardzo dobry pomysł. Na pewno wiele osób weźmie w nich udział. Liczę jednak na to, że „prawdziwe” juwenalia również się odbędą - komentuje Kinga Mazurczak.

Piotr Burda uspokaja studentów. - Majowe juwenalia nie zastąpią jesiennych. Wtedy też planujemy organizację kilku imprez. Odbędzie się między innymi Festiwal Nauki, Jesień Studencka, a także Bieg o Złotą Wstęgę Silnicy. Mimo to chcemy zorganizować majowe juwenalia, żeby studenci mogli poczuć się choć trochę normalnie - stwierdza.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2360168754277055/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO