Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wybory nowego rektora PŚk. Póki co liderem prof. Lidia Dąbek

czwartek, 28 maja 2020 09:53 / Autor: Weronika Kępa
Wybory nowego rektora PŚk. Póki co liderem prof. Lidia Dąbek
Źródło: PŚk
Wybory nowego rektora PŚk. Póki co liderem prof. Lidia Dąbek
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Świętokrzyskiej poświęcone opiniowaniu kandydatów na rektora już za nami. Na pozycji lidera znalazła się profesor Lidia Dąbek.

Posiedzenie rozpoczęło się od wystąpienia obecnego rektora PŚk, Wiesława Trąmpczyńskiego, który ocenił aktualną sytuację uczelni i omówił główne problemy wymagające rozwiązania w kolejnych latach.

Następnie rozpoczęły się wystąpienia kandydatów na rektora. Jako pierwsza głos zabrała profesor Lidia Dąbek z Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki.

- Zależy mi na rozwoju Politechniki Świętokrzyskiej jako liczącego się ośrodka naukowego, jako uczelni kształcącej poszukiwanych na rynku pracy absolwentów, a także jako instytucji zapewniającej rozwój naukowy i zawodowy - podkreśliła Dąbek.

Jako drugi głos zabrał profesor Zbigniew Koruba z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. - Pełnienie funkcji dziekana, a obecnie prorektora zawsze traktowałem i nadal traktuję jako służbę na rzecz społeczności akademickiej. Myślę, że wyznaczone cele strategiczne uczelni może realizować tylko rektor o dużym doświadczeniu i ugruntowanej pozycji naukowej, którą posiadam - stwierdził Koruba.

Swoje dwadzieścia minut miał również profesor Paweł Łaski z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. - Jestem absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej. Dziś mam doświadczenie, które zostało potwierdzone licznymi publikacjami. Od roku jestem prezesem Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Pełnienie tej funkcji pozwoliło mi zdobyć doświadczenie w kierowaniu zróżnicowanym zespołem pracowników oraz zarządzaniu wielomilionowymi projektami - podkreślił Łaski.

Wyniki wczorajszego opiniowania kandydatów ujawnił profesor Wiesław Trąmpczyński.

- Najwięcej głosów uzyskała profesor Lidia Dąbek, na drugim miejscu znalazł się profesor Paweł Łaski, a na trzecim profesor Zbigniew Koruba. Opinia senatu zostanie przekazana do rady uczelni, która po zapoznaniu się z decyzją i rozmowie z profesorami ubiegającymi się o tytuł gospodarza wskaże kandydatów na rektora. Może wskazać wszystkich trzech, ale może na przykład dwóch. Następnie, spośród tych osób, elektorzy wybiorą rektora - tłumaczy profesor Trąmpczyński.

Transmisja z posiedzenia senatu jest dostępna pod linkiem: https://tu.kielce.pl/transmisja-on-line/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO