Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Politechnika Świętokrzyska na podium w rankingu milionerów

środa, 24 czerwca 2020 12:04 / Autor: Weronika Kępa
Politechnika Świętokrzyska na podium w rankingu milionerów
Politechnika Świętokrzyska na podium w rankingu milionerów
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Politechnika Świętokrzyska zdobyła drugie miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych mierzonym majątkiem najbogatszych Polaków 2019. Wykaz został stworzony w oparciu o wszelkie dostępne informacje publiczne takie jak sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz ogólnodostępne informacje na temat zmian właścicielskich.

Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza wyłania uczelnię, która ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Badano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym sto milionów euro. W tej kategorii od lat przoduje Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Na szczycie znalazł się Uniwersytet w Poznaniu, z kolei na drugie miejsce awansowała Politechnika Świętokrzyska.

1

Jednym z najbardziej znanych milionerów, którzy ukończyli studia na Politechnice Świętokrzyskiej jest Michał Sołowow uznany w 2019 roku za najbogatszego Polaka. W portfelu inwestycyjnym biznesmena z Kielc znajdują się takie spółki jak Synthos, Barlinek, czy Cersanit.

Ranking został przygotowany przez Pracownię Ekonomiczną 2033.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO