Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

PŚk ma nowego doktora Honoris Causa

poniedziałek, 06 lipca 2020 08:23 / Autor: Weronika Kępa
PŚk ma nowego doktora Honoris Causa
Źródło: PŚk
PŚk ma nowego doktora Honoris Causa
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W tym roku wyróżnienie otrzymał profesor Lech Czarnecki - wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie inżynierii lądowej i materiałów budowlanych.

Profesor Lech Czarnecki uzyskał tytuł magistra inżynierii w 1965 roku, specjalizując się w technologii tworzyw sztucznych. Wśród wielu sukcesów i osiągnięć, które ma na koncie, szczególnie ceni sobie swoje badania dotyczące betonów żywicznych. Przez dziesięć lat pełnił funkcję wiceprezydenta i prezydenta międzynarodowej organizacji zajmującej się naukowo tymi materiałami.

Profesor Lech Czarnecki jest współautorem 38 patentów, w tym jednego rozpowszechnionego w dziewięciu krajach. Aktywnie współpracuje z naukowcami zagranicznymi. Wielokrotnie prowadził wykłady między innymi w Belgii, Hiszpanii, Izraelu i Japonii. 

Za swoją działalność naukową i organizacyjną był niejednokrotnie odznaczany i nagradzany, między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem Komisji Edukacji Narodowej, a także medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO