Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ostatni dzień składania wniosków do budżetu obywatelskiego

poniedziałek, 06 lipca 2020 09:29 / Autor: Michał Łosiak
Ostatni dzień składania wniosków do budżetu obywatelskiego
Fot. Piotr Natkaniec
Ostatni dzień składania wniosków do budżetu obywatelskiego
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Tylko godziny dzielą nas od zakończenia naboru do tegorocznego Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. – Nawet w ciągu jednego dnia można wymyślić ciekawy projekt – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Przypomnijmy, że ze względu na trwającą pandemię nabór wniosków został wydłużony do 6 lipca. Do wzięcia udziału w projekcie zachęceni są wszyscy kielczanie, a za zgodą rodziców także ci, którzy nie ukończyli 16. roku życia. Można zgłaszać projekty inwestycyjne duże (zarezerwowano na nie pięć milionów złotych), projekty inwestycyjne małe (dwa miliony złotych)  i projekty nieinwestycyjne (750 tysięcy złotych). Pomysł na ciekawe, miejskie rozwiązanie musi być poparty przez piętnastu mieszkańców.

– Wszystkich gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Nawet w ciągu jednego dnia można wymyślić ciekawy projekt – zapewnia rzecznik prezydenta Kielc.

Publikacja listy zgłoszonych projektów nastąpi 8 lipca, zaś weryfikacja rozpocznie się od 9 lipca i potrwa do 7 września. Zwycięskie projekty poznamy 15 października.

Wnioski można składać poprzez stronę: https://bo.kielce.eu/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO