Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kupcy z Galerii Planty zapłacą mniejszy czynsz za lipiec

wtorek, 07 lipca 2020 15:34 / Autor: Beata Kwieczko
Kupcy z Galerii Planty zapłacą mniejszy czynsz za lipiec
Fot. Facebook
Kupcy z Galerii Planty zapłacą mniejszy czynsz za lipiec
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Najemcy Centrum Handlowego "Planty" skorzystają z kolejnej ulgi. Tym razem przedsiębiorcy zapłacą niższy o 20 procent czynsz za lipiec.

Ulgi w opłatach czynszowych zostały ustalone na spotkaniu przedstawicieli Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych z reprezentantami Stowarzyszenia Kupców, Przedsiębiorców i Przyjaciół Galerii Planty. Kupcy zabiegali o obniżkę czynszu w związku ze spadkiem liczby klientów w Centrum Handlowym.

– Władze RPZ przyjęły argumenty przedsiębiorców mówiące o zakończonej już pomocy z tzw. rządowej tarczy antykryzysowej oraz ponoszeniu od lipca pełnych stawek składek ZUS – informuje Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Przypomnijmy, że wcześniejsze ustalenia między Zielenią a przedstawicielami kupców zakładały, że za czas niefunkcjonowania Centrum Handlowego "Planty" z powodu epidemii koronawirusa czynsz wyniesie złotówkę miesięcznie, a za maj i czerwiec zostanie zmniejszony o połowę.

"Planty" zostały otwarte dla klientów 5 maja. W tej chwili czynnych jest około stu sklepów. Klienci oraz przedsiębiorcy korzystający z centrum handlowego muszą zasłaniać usta i nos oraz utrzymywać dystans społeczny. W galerii obowiązuje ruch jednokierunkowy, który jest odpowiednio oznaczony. Dla klientów udostępniono także płyn do dezynfekcji.

Centrum jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 19, a w soboty os 10 do 15.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO