Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Rafał Zamojski, menadżer śródmieścia: Są pierwsze zmiany w mieście

czwartek, 16 lipca 2020 14:01 / Autor: Beata Kwieczko
Rafał Zamojski, menadżer śródmieścia: Są pierwsze zmiany w mieście
Fot. Facebook Rafał Zamojski
Rafał Zamojski, menadżer śródmieścia: Są pierwsze zmiany w mieście
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trwają remonty chodników i renowacja pasów zieleni w śródmieściu. To pierwsze zmiany, które zostają wprowadzane dzięki pomysłom Rafała Zamojskiego, menadżera Kielc. Na tym jednak się nie zakończą.

Nowe chodniki powstają już na ulicach Karczówkowskiej i Wspólnej. Będą one wyglądać inaczej niż te, które były do tej pory.

– Poszliśmy w kierunku standardów, które obowiązują w dużych miastach, czyli przede wszystkim odchodzimy od kostki i stosujemy duże płyty. Przy mniejszych ulicach układane są takie o wymiarach 30 centymetrów z obramieniem z ciemniejszej kostki – mówi Rafał Zamojski. – Jeszcze w tym roku takie same powstaną też na Równej, Solnej, Śniadeckich i Żeromskiego, czyli ważnych ulicach w śródmieściu – dodaje.

Jednocześnie trwa też renowacja pasów zieleni. – Chcemy uzupełniać nasadzenia i tak jak na rogu Paderewskiego i Równej powiększać dotąd zdewastowane zieleńce. Dotyczy to m.in. ulic Solnej, Żeromskiego i Śniadeckich, przy których zieleń powinna mieć charakter reprezentacyjny. W prace zaangażowały się Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Miejski Zarząd Dróg, Wydział Architektury i Urbanistyki, Instytut Dizajnu – tłumaczy menadżer śródmieścia.

Podkreśla, że taka renowacja musi wiązać się czasami ze zmianą organizacji ruchu. – Jeżeli wprowadzimy zieleń przy ulicy Śniadeckich, będziemy musieli zlikwidować kilka miejsc parkingowych. Jednak jest to konieczne z tego względu, że przy takich ulicach powinny znajdować sie elementy woonerfów. Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom jeszcze w tym roku ulica Solna stanie się bramą do Parku i Wzgórza Zamkowego, bo w tej chwili jest bardzo zaniedbana. Kilka pozytywnych zmian można wprowadzić też niewielkim kosztem na ulicach Kościuszki i Chęcińskiej – stwierdza Zamojski.

W najbliższym czasie ma zapaść decyzja o rozpoczęciu prac związanych z zamontowaniem wind dla niepełnosprawnych przy tunelu od strony Sienkiewicza i Mielczarskiego oraz nad zmianą aranżacji zieleni na kieleckim Rynku.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO