Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Nowa siedziba TVP3 Kielce jednak powstanie

środa, 05 sierpnia 2020 09:56 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Nowa siedziba TVP3 Kielce jednak powstanie
Nowa siedziba TVP3 Kielce jednak powstanie
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Siedem firm złożyło oferty na budowę siedziby oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach. Przypomnimy, że to drugi przetarg realizację tej inwestycji. Poprzednio oferty okazały się zbyt wysokie - rozwiązaniem było podniesienie budżetu z 20,6 mln zł na 35 mln zł. Najniższa, obecnie zaproponowana oferta opiewa na 28 mln zł, najwyższa wynosi około 38 mln zł.

Budynek ma stanąć przy ulicy Ściegiennego, w okolicach stadionu Korony. Jak mówi dyrektor kieleckiego oddziału TVP, Przemysław Predygier, nowa siedziba będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Obecnie program TVP3 Kielce realizowany jest w budynku Kieleckiego Centrum Kultury.

- Program powstaje w trudnych warunkach, ponieważ jesteśmy rozbici na kilka pięter, które użytkujemy wspólnie między innymi z Kieleckim Teatrem Tańca. Sąsiadujemy też z dużą salą koncertową. Powstanie nowej siedziby pozwoli na skok technologiczny, a co za tym idzie - zmianę ramówki i produkcję nowych programów – mówi dyrektor Predygier.

Siedziba TVP będzie mieć dwa piętra, gdzie znajdą się dwa studia nagraniowe, oraz umieszczone na dachu studio plenerowe.

Według optymistycznych założeń umowa na budowę siedziby TVP zostanie podpisana w okolicach listopada tego roku. Wstępnie budowa ma zakończyć się w 2023 roku.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO