Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Dla miłośników antyków – giełda kolekcjonerska w WDK

sobota, 08 sierpnia 2020 07:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
Dla miłośników antyków – giełda kolekcjonerska w WDK
Dla miłośników antyków – giełda kolekcjonerska w WDK
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Rzędy straganów stanęły dziś (sobota, 8 sierpnia) pod Wojewódzkim Domem Kultury. Antyczne świeczniki, stare zegary, porcelana i fotografie z epok, które minęły. Na giełdę przybyło wielu miłośników niezwykłych przedmiotów.

Pod słonecznym niebem zgromadziło wielu pasjonatów staroci. Z każdej strony coś przykuwało uwagę: zabytkowy tajemniczy zegar, pięknie rzeźbiony świecznik, ręcznie malowana porcelana, stara broszka pamiętająca czasy przedwojenne.

– Piękna, jest ta srebrna zastawa. Dawno nie widziałam takich szczegółowych zdobień – mówi pani Paulina Zielińska, która przyjechała na giełdę z Opatowa.

– Mam tutaj dostęp do rzeczy, których nie znajdę w żadnym zwykłym sklepie. Te rzeczy mają duszę. Przede wszystkim są stare, a nie postarzane – mówi pani Karolina Żak.

– Niezwykle zaskoczyło mnie to, co ludzie nieraz posiadają. Najbardziej zafascynowały mnie przedmioty z czasów wojny. Mam na myśli odznaczenia, stare hełmy, stare monety, broń, zegarki kieszonkowe. Urzekł mnie fakt, że mogłam obcować z przedmiotami z dawnej epoki – dodaje pani Alina Głowicka, która na co dzień mieszka w Kielcach.

Giełda kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO