Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Podsumowanie gry miejskiej „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”

sobota, 08 sierpnia 2020 18:18 / Autor: Adrianna Linertowicz
Podsumowanie gry miejskiej „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”
Podsumowanie gry miejskiej „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zakończyła się gra miejska „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”. Zadaniem uczestników było skompletowanie naklejek na „Mapie Odkrywcy”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Jak przyznaje Jolanta Szymanowska z pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu, zabawa okazała się dużym sukcesem.

– Po tym doświadczeniu mogę śmiało powiedzieć, że kielczanie są bardzo spragnieni gier miejskich. Instytucje kulturalne też wykazują bardzo dużą otwartość na tego rodzaju inicjatywy – mówi Jolanta Szymanowska.

Zwycięzcy mogli otrzymać w sumie trzy pakiety nagród, które zostały sprezentowane przez instytucje biorące udział w grze miejskiej, a także przez kielecką firmę Lyofood, specjalizującą się w produkowaniu żywności liofilizowanej. Najszybsi otrzymali albumy ze zdjęciami, pendrivy, książki o Kielcach oraz miseczki wykonane w pracowni ceramicznej Instytutu Dizajnu. Do wygrania była także żywność liofilizowana, często wykorzystywana m.in. przez astronautów. Dodatkowo można było wziąć udział w konkursie na ozdobienie porcelanowego talerza w Instytucie Dizajnu.Tu nagrodą były trzy bilety na warsztaty ceramiczne.

– Nasze warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy informację, że trudno jest się na nie dostać, dlatego też uznaliśmy, że taka nagroda będzie bardzo trafionym pomysłem – przyznaje Jolanta Szymanowska. 

, O tym, że gra miejska okazała się trafionym pomysłem świadczą liczne pozytywne opinie uczestników o wrażeniach z poszukiwań.

– Podobało mi się połączenie ruchu, czyli w pewnym sensie aktywności sportowej z możliwością uczenia się i poznawania nowych rzeczy. Nie wiem, czy głównym założeniem gry było stworzenie zabawy dla dzieci, jednak bez wątpienia przyciągnęła ona również wielu dorosłych. Sama świetnie się bawiłam, mogąc wziąć w niej udział – mówi pani Natalia Piekiełek. 

– Jako że jestem wielką fanką aktywności tego typu, od razu podeszłam do gry z wielkim entuzjazmem. Zdecydowanie się nie zawiodłam. Bardzo spodobał mi się element spaceru po kieleckich ulicach i docieranie do konkretnych miejsc na mapie. Same zagadki i zadania były bardzo przyjemne. A ponieważ nie pochodzę z Kielc i w grze wzięłam udział w zasadzie „przypadkowo”, miałam możliwość poznania wielu ciekawych miejsc i upewnienia się, że to miasto bynajmniej nie jest nudne – opowiada pani Katarzyna Nowak, która do Kielc przyjechała z Bydgoszczy.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO