Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Tori Amos - "Ocean To Ocean"

środa, 10 listopada 2021 08:42 / Autor: Michał Sierlecki
Tori Amos - "Ocean To Ocean"
Tori Amos - "Ocean To Ocean"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Nowy album Tori Amos "Ocean to Ocean" powstawał w okresie pandemii i jest najbardziej osobistym dziełem artystki od lat. To powrót do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Tworząc go, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego krążka "Little Earthquakes".

Tori Amos nigdy nie potrafiłaby pozostać w zamknięciu. Artystka występowała na żywo od trzynastego roku życia. Swoje życie dzieli między Kornwalię a Florydę oraz nieustanne trasy koncertowe. Jej piosenki są często wynikiem inspiracji podróżami.

Ostatnia płyta studyjna z 2017 roku "Native Invader" powstała z połączenia czterech całkowicie odmiennych tematów. Inspiracje pochodziły z podróży do Tennessee, historii opowiadanych przez jej przodków, rozpoczęcia prezydentury Donalda Trumpa, a także przegranej walki z chorobą matki. Wszystkie te wątki zostały w sposób mistrzowski, z niebywałą starannością połączone w spójną całość. Jednakże podczas pandemii bez koncertów, podróży i inspiracji, artystka przeszła trudne chwile. Zaszyła się w Kornwalii, gdzie przeżyła kryzys duchowy związany z zimowym lockdownem w Wielkiej Brytanii, który zdawał się trwać wiecznie…

Album "Ocean to Ocean" napisany wiosną i latem tego roku, to uniwersalna historia o spadaniu na dno po to, by móc ponownie wypłynąć na powierzchnię.

Tytułowy utwór "Ocean to Ocean" mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos.

Od czasu wydania jej pierwszego albumu "Little Earthquakes", Tori Amos jest uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych artystek w branży muzycznej. Trzy albumy w Top 10 i światowy hit "Professional Widow", który pozostał w Top 40 przez 15 tygodni i królował w rockowych klubach przez ponad dekadę, ugruntowały pozycję światowej gwiazdy.

Po latach na szczycie Tori odeszła od komercyjnego popu i wykorzystuje swoją muzykę także aby mówić o problemach kobiet. Artystka nigdy nie unikała mieszania tego, co osobiste z tym, co polityczne. Tak było zarówno w przypadku przedstawienia napaści seksualnej w "Me And A Gun", na albumie "Scarlet’s Walk" wydanym po 11 września. Tori, znana humanitarystka, była pierwszym publicznym głosem w RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network - największa w Stanach Zjednoczonych organizacja zwalczająca napaści na tle seksualnym) i nadal jest członkiem National Leadership Council.

"Ocean to Ocean" będzie również dostępny jako podwójny winyl od 28 stycznia 2022 roku.

 

źródło: Universal Music Polska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO