Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[VIDEO+GALERIA] Wikingowie opanowali Miedzianą Górę!

sobota, 07 września 2019 17:39 / Autor: Wiktor Żelazny
[VIDEO+GALERIA] Wikingowie opanowali Miedzianą Górę!
[VIDEO+GALERIA] Wikingowie opanowali Miedzianą Górę!
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Niezwykle ciekawe sceny rozgrywały się w sobotę w Miedzianej Górze. Niesamowite pokazy walk wikingów, nauka strzelania z łuku i możliwość zdobycia wiedzy na temat tradycji obrzędu pogrzebowego – to atrakcje, jakie czekały na uczestników XVI Pikniku Historyczno-Edukacyjnego, na którym poprzez zabawę uczono historii.

- Taka impreza jak dzisiejsza jest dla nas spotkaniem dobrych znajomych, którzy się razem świetnie bawią, a przy okazji mogą innym ludziom, niezwiązanym z ruchem odtwórczym, pokazać historię od naszej strony - mówił Michał "Mord" Bednarski z klubu historycznego Hird, organizatora pikniku.

Ale pasjonaci nie poprzestali na inscenizacjach. Zorganizowali też warsztaty naalbindingu czyli szycia skarpetki na igle, a także tkania krajek. Można się było również nauczyć rozpalać ogień w sposób, w jaki robili to wikingowie oraz posłuchać koncertu muzyki dawnej.

- Właśnie muzyka szczególnie nam się podobała. A ta impreza to znakomity sposób na spędzenie popołudnia  – mówił pan Tomasz, który wraz z córką Różą podziwiał pokazy.

Na niedzielę zaplanowano drugi dzień XVI Pikniku Historyczno-Edukacyjnego. Początek o godzinie 10.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO