Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Znamy laureatów Świętokrzyskiej Victorii

środa, 26 lutego 2020 10:41 / Autor: Beata Kwieczko
Znamy laureatów Świętokrzyskiej Victorii
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Znamy laureatów Świętokrzyskiej Victorii
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Stanisław Rupniewski, PGE Energia Ciepła S.A. Elektrociepłownia Kielce oraz samorząd Miasta i Gminy Chęciny to laureaci XII edycji "Świętokrzyskiej Victorii", nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zwycięzców w kategoriach Samorządność, Przedsiębiorczość i Osobowość poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Świętokrzyska Victoria została ustanowiona w 2008 roku. Jej ideą jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Samorządność, Przedsiębiorczość i Osobowość. W każdej z nich o statuetkę i prestiżowy laur zwycięzcy ubiega się piątka nominowanych. W tym roku do plebiscytu zgłoszonych zostało w sumie 48 kandydatów.

- Przez 11 edycji Nagroda "Świętokrzyska Victoria" wypracowała już sobie swoją markę i zajęła znaczącą pozycję wśród wyróżnień przyznawanych w naszym regionie. Naszym zdaniem gala nagrody stała się ważnym wydarzeniem, nie tylko kulturalnym - powiedział Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

- Ideą, która przyświecała pomysłodawcom nagrody było przekonanie, że warto pokazywać instytucje, samorządy, firmy, wyjątkowe osoby, które każdego dnia wpływają na kreowanie pozytywnego wizerunku województwa - zauważył marszałek Andrzej Bętkowski.

W kategorii Osobowość zostali nominowani: szef i współtwórca grupy Supon Stanisław Rupniewski, historyk prof. Adam Massalski, siostra Barbara Kubacka wychowawca w Ognisku Wychowawczym Caritas w Jędrzejowie, Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa oraz Paweł Krakowiak - prezes Stowarzyszenia "Avito Vivit Honore", ceniony działacz regionalny specjalizujący się w rekonstrukcjach historycznych. Do nagrody w kategorii Samorządność nominowano: Gminę i Miasto Chęciny, Gminę Bieliny, Miasto i Gminę Busko-Zdrój, Powiat Kielecki oraz Miasto i Gminę Morawica. W kategorii Przedsiębiorczość nominacje otrzymały: Targi Kielce S.A., Kopalnia Wapienia "Morawica" S.A., Fabryka Kotłów "Sefako" S.A., PGE Energia Ciepła S.A. oraz Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zwycięzcą w kategorii Osobowość w XII edycji nagrody został Stanisław Rupniewski. - Jestem dumny, że wiele znaczących osób udzieliło mi rekomendacji, zaufało mi i doceniło moje starania, pracę na rzecz innych. Zasadą lidera jest, by sukcesami dzielić się z innymi. Nagroda "Świętokrzyskiej Victorii" jest tak naprawdę dla wszystkich mieszkańców województwa, pracujących każdego dnia na rzecz naszego regionu - stwierdził Stanisław Rupniewski i dodał, że nagrodę pieniężną przekazuje na rzecz Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas w Kielcach, a także na wsparcie renowacji zabytków sakralnych na kieleckiej Karczówce i w Jędrzejowie.

Zwycięzcą XII edycji Nagrody Marszałka Województwa w kategorii Samorządność została Gmina i Miasto Chęciny. - Są ważne chwile jak ta, gdy brakuje mi słów. To nasza wspólna zasługa, ważna chwila dla włodarzy Chęcin, dla radnych, sołtysów, dla mieszkańców. Każda nagroda cieszy, czuję więc powód do dumy, satysfakcji i radości. Jako przedstawiciel samorządu chęcińskiego staram się pracować na rzecz naszej małej ojczyzny. Trwają kolejne inwestycje, które dadzą ważne rozwiązania, kolejne miejsca pracy, ułatwią życie naszym mieszkańcom - powiedział burmistrz Robert Jaworski.

W kategorii Przedsiębiorczość statuetka Świętokrzyskiej Victorii została przyznana PGE Energia Ciepła S.A. - Ta nagroda to podziękowanie dla wszystkich pracowników naszej firmy, którzy ciężko pracują, starają się, by mieszkańcom Kielc zapewnić dostawy ciepła i energii. Realizujemy program "Dzielimy się ciepłem". W jego ramach ci najbardziej potrzebujący są przez nas wspierani materialnie. Ta nagroda - 5 tysięcy złotych - również trafi do potrzebujących, przekażemy ją do kieleckiego Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży - zaznaczył Dariusz Kozak, dyrektor PGE Energia Ciepła.

Galę nagrody "Świętokrzyska Victoria" uświetnił minirecital w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Kwartetu Wokalnego What’s Up, będącego laureatem nagrody samorządu województwa "Talenty Świętokrzyskie". Gwiazdą wieczoru była Urszula, która przed kielecką publicznością wykonała najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru w akustycznym aranżacjach.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO