Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Małżeństwo kontra… pijany kierowca

wtorek, 10 marca 2020 09:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Małżeństwo kontra… pijany kierowca
Małżeństwo kontra… pijany kierowca
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzięki czujności pary podróżującej przez powiat kazimierski, z ruchu ulicznego wyeliminowano pijanego kierowcę. 33-latek siedzący za kierownicą osobowego auta miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu. Teraz grożą mu nawet dwa lata więzienia.

Wczoraj przed godziną 19, dyżurny komendy w Kazimierzy Wielkiej został poinformowany o tym, że na drodze w miejscowości Gorzków został ujęty nietrzeźwy kierujący. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali małżeństwo (które zawiadomiło mundurowych) oraz chwiejącego się 33-latka – badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze, para jadąca za mężczyzną zwróciła uwagę na specyficzny sposób jego jazdy. Gdy tylko nadarzyła się okazja, zajechali mu drogę i niemożliwi dalszą podróż. 33-latek nie mógł stracić uprawnień do kierowania, bo… ich nie posiadał. Ze swojego bezmyślnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem – grożą mu dwa lata za kratkami.

Mundurowi przypominają, że pijani kierowcy są śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników dróg – aby eliminować niebezpieczeństwo potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak społecznego przyzwolenia na takie zachowania.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO