Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Kolejne oszustwo „na policjanta” – seniorka straciła 40 tysięcy

środa, 13 maja 2020 11:03 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejne oszustwo „na policjanta” – seniorka straciła 40 tysięcy
Kolejne oszustwo „na policjanta” – seniorka straciła 40 tysięcy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego przestępcy po raz kolejny posłużyli się metodą „na policjanta”. Pod pozorem wykonywania czynności służbowych, oszuści wyłudzili od 63-latki aż 40 tysięcy złotych. Mundurowi apelują o nieprzekazywanie żadnych pieniędzy ani wartościowych rzeczy osobom nieznajomym.

Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie od 63-letniej kobiety. Z  jej relacji wynikało, że w poniedziałek na zadzwonił do niej nieznany mężczyzna i podając się za policjanta poinformował o włamaniu się hakerów na jej konto bankowe.

Rozmówca zapewniał, że chce pomóc, więc niczego nie podejrzewając, 63-latka stosowała się do jego wskazówek. Następnego dnia nieznajomy skontaktował się z kobietą ponownie i poprosił o przesłanie 40 tysięcy złotych na wskazane konto bankowe – w ten sposób seniorka straciła wszystkie oszczędności.

Mundurowi przypominają, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy. Z danych wynika, że świadomość społeczna dotycząca metod oszustwa „na policjanta” jest coraz większa, niestety wciąż zdarzają się tego typu przestępstwa. Stróże prawa apelują, żeby zawsze zgłaszać próby oszustw służbom.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO