Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W Kałkowie-Godowie uczczą pamięć o Janie Pawle II

poniedziałek, 18 maja 2020 13:18 / Autor: Magdalena Nowak
W Kałkowie-Godowie uczczą pamięć o Janie Pawle II
W Kałkowie-Godowie uczczą pamięć o Janie Pawle II
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Dziś (18 maja) o godzinie 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Msza Święta z inicjatywy poseł Agata Wojtyszek zostanie odprawiona w Kałkowie- Godowie, gdzie znajduje się Pomnik Jana Pawła II oraz Dom Jego imienia z aulą.

– Tu pielgrzymują niepełnosprawni i odbywa się tutaj wiele inicjatyw aktywizujących te osoby. Ojciec święty bardzo upodobał sobie zarówno młodzież jak i osoby słabe, w związku z tym uznałam, że właśnie w tym miejscu wspomnimy wielkiego rodaka, w dniu jego setnych urodzin – podkreśliła poseł Agata Wojtyszek.

– Osobiście miałam przyjemność spotkać się z Ojcem Świętym w katedrze łódzkiej jako studentka, razem z chórem studenckim śpiewałam dla Jana Pawła II. To spotkanie i krótka rozmowa są wyjątkowym przeżyciem. Drugie spotkanie miało miejsce, kiedy Ojciec Święty odwiedzał nasz region w Sandomierzu. Wówczas razem ze swoim mężem uczestniczyłam w pielgrzymce. Ojciec Święty ukierunkował mnie i moje pokolenie w działaniu, często brzmią w mojej głowie słowa "wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali", często też powtarzam te słowa do młodych ludzi. Papież Polak ukochał ojczyznę i pokazywał jak ją kochać, o tym też powinniśmy pamiętać – dodała poseł Wojtyszek.

Msza Święta będzie poprzedzona złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO