Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Miedziana Góra testuje nauczycieli. Znamy większość wyników

piątek, 22 maja 2020 12:40 / Autor: Michał Łosiak
Miedziana Góra testuje nauczycieli. Znamy większość wyników
Miedziana Góra testuje nauczycieli. Znamy większość wyników
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa u nauczycieli z gminy Miedziana Góra. Wśród 67 z nich nie wykryto zakażenia wirusem SARS-CoV-2. – Czekamy na pozostałe wyniki – informuje wójt Damian Stawski.

Wszystko w ramach programu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego „Stop Wirusowi”. Dzięki niemu laboratorium w RCNT przeprowadzi do końca roku 16 tysięcy badań na obecność SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i mieszkańców regionu. Skorzystają także nauczyciele z gminy Miedziana Góra. Samorząd otrzymał sto zestawów do pobierania wymazów.

– Zdecydowaliśmy, żeby przed otwarciem szkół przebadać nauczycieli i kadrę administracyjną. Zachęcam do tego inne samorządy, ponieważ daje to poczucie bezpieczeństwa u rodziców, którzy oddają dziecko w ręce nauczycieli. Ci także będą mieli komfort psychiczny, bo zyskają pewność, że nie zakażą uczniów – tłumaczy Damian Stawski, wójt gminy Miedzana Góra.

Wymazy od nauczycieli i pracowników szkół zostały pobrane w Samorządowym Ośrodku Zdrowia, po czym trafiły do laboratorium w Podzamczu. Aż 67 testów było negatywnych. – Czekamy jeszcze na wyniki sześciu wymazów – dodał wójt Miedzianej Góry.

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym testy przeprowadzane są od 23 marca. Do tej pory wykonano 8578 badań. Laboratorium pracuje na trzy zmiany, co daje możliwość sprawdzania ponad 500 wymazów w ciągu doby.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO