Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Wielofunkcyjna kabina w Targach Kielce zmierzy temperaturę i w kilka sekund zniszczy wirusy i bakterie

wtorek, 23 czerwca 2020 12:42 / Autor: Magdalena Nowak
Wielofunkcyjna kabina w Targach Kielce zmierzy temperaturę i w kilka sekund zniszczy wirusy i bakterie
Wielofunkcyjna kabina w Targach Kielce zmierzy temperaturę i w kilka sekund zniszczy wirusy i bakterie
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W Targach Kielce stanęła wielofunkcyjna kabina, w której znajduje się punkt indywidualnej kontroli sanitarnej. Urządzenie w ciągu kilkunastu sekund niszczy wirusy i bakterie obecne na ubraniu i obuwiu, a także mierzy temperaturę. 

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów, od 6 czerwca ponownie można organizować wydarzenia targowe, kongresy, seminaria i konferencje przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dotychczas w wystawienniczych obiektach Targów Kielce dostępne były pojemniki z płynem dezynfekującym, a każda osoba, która chciała wejść do obiektu musiała przejść obowiązkowy pomiar temperatury. Wzmożono również czynności polegające na regularnej dezynfekcji często dotykanych elementów infrastruktury. Uroczystości otwarcia, gali, seminariów czy kongresów odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi liczby osób i zachowania bezpiecznych odległości społecznych.

Od 23 czerwca goście biorący udział w wydarzeniach targowo-wystawienniczych dodatkowo zobligowani są do korzystania z indywidualnej kontroli sanitarnej. Przeznaczona do tego mobilna kabina diagnostyczno-prewencyjna wyposażona została w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Proces polega na wejściu do kabiny i zrobieniu pełnego obrotu z uniesionymi rękoma. Do odkażania wykorzystywany jest system mikrozraszania, dzięki czemu powstaje sucha mgła.Urządzenie w ciągu kilkunastu sekund niszczy wirusy i bakterie obecne na ubraniu i obuwiu. Podobne rozwiązania są stosowane między innymi w krajach azjatyckich.

 - Te urządzenia są coraz częściej doceniane na świecie. W dobie pandemii koronawirusa pomagają sprostać wymaganiom sanitarnym. Musimy jednak pamiętać, że dezynfekcja za pośrednictwem innowacyjnej kabiny nie zwalnia nas z obowiązku korzystania z innych środków ostrożności, takich jak: częste mycie dłoni czy ich dezynfekcja – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Do obsługi kabiny przeszkolone zostały osoby, które podczas wydarzeń cały czas nadzorują pracę urządzeń. Pierwszym wydarzeniem, podczas którego wykorzystane zostało urządzenie był egzamin radcowski 2020 zorganizowany we wtorek przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Wzięło w nim udział ponad 40 osób.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO