Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

NFZ zbada satysfakcję pacjentów dotyczącą teleporad

środa, 08 lipca 2020 07:40 / Autor: Magdalena Nowak
NFZ zbada satysfakcję pacjentów dotyczącą teleporad
NFZ zbada satysfakcję pacjentów dotyczącą teleporad
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Epidemia koronawirusa przyczyniła się do rozpowszechnienia teleporad i zmieniła organizację wizyt osobistych u lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Do osób, które skorzystały z porad lekarza pierwszego kontaktu, mogą zadzwonić ankieterzy pracujący na zlecenie NFZ, aby sprawdzić jak wyglądał przebieg teleporady i czy pacjent był z niej zadowolony.

Badanie obejmie pacjentów, którzy w ostatnich czterech miesiącach skorzystali z porady lekarza pierwszego kontaktu. Ankieterzy przepytają tylko te osoby, które wyrażą taką chęć. Ankieta jest anonimowa.

– Taka rozmowa potrwa kilka minut, a ankieter podczas niej zada 12 pytań. Między innymi czy pacjent miał problemy z dodzwonieniem się do lekarza rodzinnego, czy lekarz w jasny i zrozumiały sposób udzielił pacjentowi informacji na temat problemu zdrowotnego lub czy w sytuacji gdy teleporada nie rozwiązała jego potrzeb została zaproponowana możliwość umówienia wizyty osobistej – wymienia Sylwia Wądrzyk, rzecznik prasowy centrali NFZ.

– W trakcie rozmowy z ankieterem pacjent nie powinien podawać żadnych informacji o sobie, zwłaszcza danych osobowych, czy np. informacji szczegółowych o otrzymanych skierowaniach i receptach – dodaje rzecznik.

Odpowiedzi osób ankietowanych są szansą na sprawdzenie dostępności do porad lekarza pierwszego kontaktu w czasie pandemii koronawirusa. W razie jakichkolwiek wątpliwości pacjent może potwierdzić tożsamość ankietera dzwoniąc na Telefoniczną Informację Pacjenta, pod bezpłatny numer 800 190 590.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO