Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Premier w Mesko: Zainwestujemy tu kolejne kilkaset milionów

czwartek, 09 lipca 2020 09:25 / Autor: Michał Łosiak
Premier w Mesko: Zainwestujemy tu kolejne kilkaset milionów
Fot. Adam Guz/KPRM
Premier w Mesko: Zainwestujemy tu kolejne kilkaset milionów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od wizyty w skarżyskim Mesko premier Mateusz Morawiecki rozpoczął swój pobyt w województwie świętokrzyskim. Szef rządu spotkał się z władzami i pracownikami przedsiębiorstwa. Zapewnił także o kolejnej rządowej inwestycji w spółce.

– Armia polska musi być najlepiej wyposażona. Stoimy u progu wielkiej fali modernizacji wojska. Kupujemy najlepszy sprzęt i chcemy, żeby jak największa część produkcji odbywała się w Polsce i żeby tu były rozwijane najnowsze technologie – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przypomniał także znaczenie przemysłu zbrojeniowego dla polskiej gospodarki. – Modernizujemy nasze zakłady w kierunku nowych technologii i informatyki. Ten proces będzie trwał, ale jesteśmy na bardzo dobrej drodze – dodał.

– Spełnia się moje marzenie o tym, że w Polsce produkuje się dużo uzbrojenia. Mamy ogromny potencjał, żeby samemu tworzyć nowe technologie. Brakowało nam zawsze kapitału, ale dzięki decyzjom prezydenta i rządu możemy ten potencjał wykorzystać – tłumaczył z kolei prezes Mesko Tomasz Stawiński.

– Po naradach z prezydentem Andrzejem Dudą podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji w Mesko na poziomie od 300 do 400 milionów złotych

Jeszcze dziś premier uda się do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie o godzinie 11 porozmawia z samorządowcami w Muzeum Historyczno-Archeologicznym.

Mateusz Morawiecki odwiedzi także Sandomierz. Tam o godzinie 12.10 przy miejskim Ratuszu spotka się z mieszkańcami.

Na godzinie 14 zaplanowano kolejne spotkanie z samorządowcami, tym razem w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Wizyta zakończy się w Jędrzejowie o godzinie 15.30 przy tamtejszym centrum kultury.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO