Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W gminie Miedziana Góra powstanie pierwszy samorządowy żłobek

czwartek, 09 lipca 2020 11:16 / Autor: Magdalena Nowak
W gminie Miedziana Góra powstanie pierwszy samorządowy żłobek
W gminie Miedziana Góra powstanie pierwszy samorządowy żłobek
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Na terenie Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego Samorządowego Żłobka w gminie Miedziana Góra.

Jak podkreśla wójt gminy Miedziana Góra Damian Sławsk, budowa żłobka była bardzo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. – Nasza gmina bardzo prężnie się rozwija, obserwujemy naturalny przyrost ludności, ale też bardzo dużo młodych małżeństw sprowadza się do nas. Od początku kadencji docierały do mnie sygnały, że jest potrzeba wybudowania żłobka. To był też jeden z filarów mojej kampanii wyborczej – mówi wójt.

Część pieniędzy przeznaczonych na budowę  żłobka pochodzi z funduszy unijnych, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Środki zostaną przekazane na kompleksowe  wyposażenie tego obiektu, ale też zajęcia, które będą rozwijały kompetencje dzieci. 48 z nich będzie mogło tu uzyskać opiekę na najwyższym poziomie – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Senator PiS Krzysztof Słoń zaznaczył, że rząd wspiera takie inwestycje.  – Samorząd, który potrafi odczytać potrzeby mieszkańców realizuje je i nie jest w tym sam. Budowa żłobka to też potwierdzenie tego, że mieszkańcy Kielc i powiatu bardzo chętnie osiedlają się w podkieleckich  miejscowościach. Chcą również, aby cała infrastruktura edukacyjna i wychowawcza była na najwyższym poziomie. Rząd wspiera tego typu inwestycje widząc w tym wsparcie dzietności Polaków, rozwoju polskich rodzin czy stabilizacji życiowej – stwierdził senator Słoń.

Mirosław Gębski, starosta kielecki, podkreślił, że z roku na rok liczba mieszkańców powiatu się powiększa. – Takie inwestycje jak budowa żłobka sprzyjają osiedlaniu się w powiecie kieleckim. Rząd stawia na rodzinę i jej najmłodszych członków, dzięki temu łatwiej jest o powstanie nowych instytucji tego typu – zauważył starosta.

Realizacja inwestycji współfinansowana jest ze środków rządowych w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” oraz ze środków Unii Europejskiej. Koszt placówki to  blisko 5 milionów złotych, inwestycja zakończy się pod koniec listopada.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO