Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Premier spotkał się ze świętokrzyskimi samorządowcami

czwartek, 09 lipca 2020 15:43 / Autor: Michał Łosiak
Premier spotkał się ze świętokrzyskimi samorządowcami
Fot. KPRM
Premier spotkał się ze świętokrzyskimi samorządowcami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Ostrowcu Świętokrzyskim i Busku-Zdroju premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami naszego regionu. Głównym tematem było wsparcie gmin i powiatów w trakcie pandemii.

Pierwsze spotkanie z lokalnymi działaczami premier odbył w Muzeum Historyczno-Archeologicznym Ostrowcu Świętokrzyskim. Szef rządu przypomniał o Funduszu Inwestycji Lokalnych uruchomionym w ramach walki ze skutkami gospodarczymi pandemii.

– Jest rzeczą ważną, żeby dobrze wykorzystywać wszelkie środki, które trafiają do samorządów. Dobrze, żeby były wykorzystane do rozwoju gospodarki, po to, aby angażować lokalnych przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii koronawirusa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Z kolei w Buskim Samorządowym Centrum Kultury premier zwrócił uwagę na sytuację naszego kraju przed drugą turą wyborów prezydenckich. – Polski wzrost gospodarczy trzyma się najmocniej w Europie. Warto, niezależnie od sympatii politycznych, zastanowić się, czy chcemy stabilnego wzrostu, a może wojny wszystkich ze wszystkimi i czy należy stawiać na niepewną kartę „wojny na górze” – podkreślił.

W trakcie spotkań premier wręczył samorządowcom promesy w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO