Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Jury wyłoniło zwycięzców konkursu "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski"

czwartek, 16 lipca 2020 11:31 / Autor: Beata Kwieczko
Jury wyłoniło zwycięzców konkursu "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski"
Fot. swietokrzyskie.pro
Jury wyłoniło zwycięzców konkursu "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższy poniedziałek, 20 lipca, poznamy laureatów konkursu "#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski w Kielcach. Zwycięzcy już zostali wyłonieni przez jury.

Głównych celem konkursu jest promocja produktów i firm z regionu świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej pokazującej cechy i walory świętokrzyskich wyrobów i produktów. Musieli oni także sfotografować trzy etapy swojej pracy: przygotowania materiałów, wykonywanie oraz efekt końcowy.

Na konkurs wpłynęło 199 prac, na których uczestnicy w różnym wieku zaprezentowali m.in. regionalne produkty z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie, majonez kielecki, krówkę opatowską, miody ze świętokrzyskich pasiek, jabłka sandomierskie, truskawkę bielińską, karpie z Rytwian i śliwki szydłowieckie. Dominowały prace malarskie, rysunki, pastele, collage, ale również makiety, plansze i formy przestrzenne.

Prace konkursowe zostały ocenione w trzech aspektach. Każdy z przedstawicieli komisji konkursowej przyznał swoją ocenę za technikę wykonania, estetykę pracy oraz oryginalność pomysłu, po czym jury w głosowaniu wyłoniło laureatów trzech pierwszych miejsc i dziesięć wyróżnień. Dodatkowo marszałek Bętkowski przyznał dziesięć specjalnych wyróżnień.

Lista laureatów zostanie opublikowana 20 lipca na stronie www.swietokrzyskie.pro w zakładce konkurs plastyczny #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski oraz na profilu Facebooka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Oprócz tego, informacje o laureatach zostaną wysłane drogą e-mailową do rodziców lub opiekunów, którzy przesłali prace.

Zwycięzca otrzyma tysiąc złotych, a osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsce nagrody rzeczowe o wartości 400 i 300 złotych. Osoby wyróżnione dostaną nagrody rzeczowe o wartości 200 złotych oraz gadżety.

Nadesłane prace można obejrzeć pod adresem www.swietokrzyskie.pro/wszystkie-nadeslane-prace/

Patronem honorowym konkursu jest wiceminister Anna Krupka.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO