Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Wojewoda wręczy znów "Czyste Serca". Kto je otrzyma?

piątek, 31 lipca 2020 14:30 / Autor: Beata Kwieczko
Wojewoda wręczy znów "Czyste Serca". Kto je otrzyma?
Wojewoda wręczy znów "Czyste Serca". Kto je otrzyma?
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W tym roku po raz osiemnasty wojewoda świętokrzyski wręczy nagrody "Czyste Serce". Statuetki są przyznawane osobom i instytucjom, które działają bezinteresownie na rzecz społeczności lokalnych w naszym regionie. Wyróżnienie ma charakter honorowy i jest hołdem dla Marka Kotańskiego, założyciela ruchu czystych serc.

W tym roku statuetki "Czyste Serce" zostaną wręczone w pięciu kategoriach i będą to instytucja, organizacja pozarządowa, wydarzenie/akcja, osoba fizyczna oraz innowacje społeczne.

– Przyznając nagrodę Czyste serce" staramy się co roku promować osoby nietuzinkowe, z otwartym sercem i umysłem, które potrafią dostrzegać problemy osób w swoim bezpośrednim otoczeniu, ale i w całym województwie. To są tacy animatorzy życia społecznego, którzy potrafią dotrzeć z pomocą potrzebującym – tłumaczy Zbigniew Koniusz.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki samorządu terytorialnego, a także instytucje, które mają swoje siedziby na terenie województwa świętokrzyskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia.

– Przyznanie nagrody po raz kolejny będzie honorem dla osoby wręczającej – dodał wojewoda.

Regulamin nagrody oraz formularz wniosku dostępne są na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Nagroda "Czyste Serce" jest przyznawana od 2003 roku. Nawiązuje do ruchu czystych serc Marka Kotańskiego. Po raz pierwszy została przyznana w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO