Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Pijani kierowcy zmorą Świętokrzyskiego. Zatrważające statystyki policji

piątek, 07 sierpnia 2020 11:35 / Autor: Marzena Rygiel
Pijani kierowcy zmorą Świętokrzyskiego. Zatrważające statystyki policji
Pijani kierowcy zmorą Świętokrzyskiego. Zatrważające statystyki policji
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Świętokrzyska policja dziennie zatrzymuje aż kilkunastu pijanych kierowców. Mimo nieustannych kampanii i apelów, wiele osób ciągle decyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, co niejednokrotnie kończy się tragicznie.

Tylko od stycznia funkcjonariusze w województwie świętokrzyskim zatrzymali 2108 kierowców, u których badanie alkomatem wykazało zawartość alkoholu we krwi. To co prawda nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku, jednak ze względu na stan pandemii, statystyki nie są aż tak bardzo miarodajne.

– W 2019 od stycznia do końca lipca zatrzymaliśmy 2232 nietrzeźwych, co teoretycznie jest wyższym wynikiem w porównaniu z tym rokiem. Musimy mieć jednak na uwadze, że w 2020 roku przez blisko dwa miesiące ruch na ulicach był znikomy, więc nie można stwierdzić tutaj tendencji spadkowej – mówi Damian Janus, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jak pokazują statystyki, okres wakacyjny sprzyja wzrostowi liczby osób prowadzących na podwójnym gazie. Od początku wakacji 2020 roku przeszło 600 nieodpowiedzialnych kierowców zdecydowało się na prowadzenie pojazdu. To prawie aż o stu więcej niż rok temu.

Policja apeluje o rozwagę przed podjęciem decyzji o prowadzeniu po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, wysoką grzywnę i karę więzienia, ale może przyczynić się do spowodowania tragedii, z ciężarem której będzie musiał zmagać się do końca życia.

statystyki

Źródło swietokrzyska.policja.gov.pl/

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO