Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[GALERIA] Pomoc z Kielc do Afryki na budowę studni i nie tylko

środa, 11 grudnia 2019 13:42 / Autor: Magdalena Nowak
[GALERIA] Pomoc z Kielc do Afryki na budowę studni i nie tylko
[GALERIA] Pomoc z Kielc do Afryki na budowę studni i nie tylko
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ponad 150  ton elektrośmieci zebrano podczas akcji prowadzonej w tym roku w diecezji kieleckiej. Dochód ze zbiórki w kwocie ponad 17 tysięcy złotych zostanie przekazany na wybudowanie studni w Afryce.

– Cały czas spływają do nas prośby o wybudowanie studni w różnych miejscowościach Afryki. Na ten moment weryfikujemy te prośby. Studnie budowane są w miejscowościach gdzie są np. szkoły. Dzięki temu dzieci nie muszą pokonywać wielu kilometrów,  żeby chodzić po wodę,  tylko mogą ten czas poświęcić na naukę. W Czadzie jest też problem wyznaniowy, ponieważ większość studni to własność muzułmanów, którzy każą sobie bardzo słono płacić za wodę – mówi Władysław Burzawa, diecezjalny koordynator zbiórki surowców wtórnych na misje.

Ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej podkreśla, że tego typu zbiórki są wypełnieniem słów papieża Franciszka, o których pisze w dokumencie "Laudato si". – Dzięki zbiórce udało się zrealizować kilka wspaniałych projektów, a kolejne przed nami. Wśród nich budowa domu dla bezdomnych w Zambii, gdzie od 30 lat posługuje siostra Judyta Bożek z naszej diecezji. Przypominamy też o zbiórce ubrań i makulatury, które można oddawać do kontenerów wystawionych przy kościołach – dodaje ksiądz Łukasz Zygmunt.

W minionym roku dzięki zbiórkom udało się wybudować studnie w Czadzie i Republice Południowej Afryki, a także oddział okulistyki w szpitalu na Jamajce, gdzie posługują misjonarze z naszej diecezji.

Każdy, kto chciałby wesprzeć budowę domu dla bezdomnych niepełnosprawnych ludzi w Lusaka w Zambii może to zrobić wpłacając pieniądze na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej z dopiskiem dar dla S. Judyty. PKO 40 1240 1372 1111 0010 6117 7623, 25-025 Kielce, ul. Jana Pawła.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO