Juniorzy PGE VIVE z "brązem" mistrzostw Polski

poniedziałek, 29 czerwca 2020 09:14 / Autor: Damian Wysocki

Juniorzy PGE VIVE Kielce zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski podczas turnieju finałowego, który odbył się w Łodzi.

Podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Lisa przegrali w półfinale z Olimpią Biała Podlaska 26:33.

Kielczanie dzień później zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i w meczu o "brąz" ograli Energę Wybrzeże Gdańsk 33:19. Bohaterem tego spotkania został Miłosz Wałach, który bronił z 53-procentową skutecznością. 19-latek został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju finałowego.

Mistrzem Polski juniorów została Anilana Łódź, która w finale pokonała UKS Olimpię Biała Podlaska 32:28.