Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Wenta: Odzyskujemy kontrolę i z całą energią przystępujemy do działań naprawczych

środa, 05 sierpnia 2020 05:57 / Autor: Damian Wysocki
Wenta: Odzyskujemy kontrolę i z całą energią przystępujemy do działań naprawczych
Wenta: Odzyskujemy kontrolę i z całą energią przystępujemy do działań naprawczych
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższych dniach całościowy pakiet akcji Korony Kielce ponownie trafi do miasta. Prezydent Bogdan Wenta podpisał stosowne porozumienie w tej sprawie z pełnomocnikiem rodziny Hundsdorferów. "To  dopiero początek drogi, którą trzeba będzie przejść, by Korona mogła funkcjonować jako stabilny klub i osiągać zadowalające efekty sportowe", ­napisał prezydent Wenta w mediach społecznościowych.

We wtorek kieleccy radni zgodzili się na przejęcie przez miasto większościowego, 72-procentowego pakietu akcji od rodziny Hundsdorferów za symboliczną "złotówkę". Rajcy wyrazili również zgodę na dokapitalizowanie spółki kwotą 4 milionów 955 tysięcy złotych, co pozwoli na spłatę długów za poprzedni sezon.

Bogdan Wenta w swoim wpisie przyznał, że przed klubem długa droga, a obecnie najważniejszym zadaniem miasta jest stworzenie planu naprawczego.  

„Wiem dobrze, jak wiele pieniędzy z budżetu miasta wykładano w ubiegłych latach na jej potrzeby i wiem też, że ta praktyka nie może być kontynuowana w kolejnych latach.

Dlatego potrzebne będzie odpowiedzialne i roztropne zarządzanie. Odzyskujemy właśnie nad tym kontrolę i z całą energią przystępujemy do działań naprawczych. Wierzę, że ich efekty szybko będą widoczne dla wszystkich”, napisał prezydent Kielc.

Przeprowadzone w czwartek operacje, razem z podniesionym kapitałem zakładowym spółki o 5,1 milionów złotych, pozwolą klubowi na uzyskanie licencji na występy w pierwszej lidze.  

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO