"Come back" Korony w sparingu. Zagrało trzech testowanych zawodników

sobota, 08 sierpnia 2020 17:00 / Autor: Damian Wysocki

W sparingu tegorocznych spadkowiczów z PKO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała ŁKS Łódź 4:2. Spotkanie zostało rozegrane w Woli Chorzelowskiej.

W wyjściowym składzie "żółto-czerwonych" znalazło się trzech testowanych zawodników, których personalia zostały zatajone. Kolejną szansę otrzymał Mateusz Cetnarski, który jest o krok od podpisania umowy z kieleckim klubem.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla "żółto-czerwonych", którzy po kwadransie przegrywali 0:2. Gole dla łodzian strzelili Pirulo i  Adam Ratajczyk.

W drugiej części podopieczni Macieja Bartoszka zaprezentowali się o niebo lepiej. W 50. minucie kontaktowego gola zdobył nowy obrońca Korony – Przemysław Szarek, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego.

W kolejnych fragmentach kielczanie zaczęli przejmować inicjatywę, a sporo ożywienia w ich grę wniósł Mateusz Sowiński. Młody pomocnik doprowadził do wyrównania w 81. minucie. Kilka chwil później zaliczył asystę przy trafieniu Wiktora Długosza. Już w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił jeden z testowanych zawodników.

W przyszłą sobotę Korona Kielce rozegra pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. W 1/32 Totolotek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz.

Korona Kielce – ŁKS Łódź 4:2 (0:2)

Bramki: Pirulo 5', Ratajczyk 15' – Szarek 50', Sowiński 81', Długosz 88', zawodnik testowany'

Korona: Kozioł – Szymusik, Tzimopoulos, Szarek, Kordas – zawodnik testowany, Mateusz Cetntarski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Daniel Szelągowski – Kiełb

Zagrali również: Osobiński, Pierzchała, Kiercz, Prętnik, Firlej, Kaczmarski, Długosz, Sowiński