Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Wyższe szkolnictwo biznesowe, a rynek pracy – co warto studiować?

poniedziałek, 16 stycznia 2023 14:59 / Autor: Radio eM
Wyższe szkolnictwo biznesowe, a rynek pracy – co warto studiować?
Wyższe szkolnictwo biznesowe, a rynek pracy – co warto studiować?
Radio eM
Radio eM

Wybór studiów, szczególnie pierwszych po szkole średniej, nie jest łatwą decyzją ze względu na zmienne realia i niepewną przyszłość. Dla osób urodzonych po 2000 roku, wybór uczelni może wzbudzać większą niepewność, niż w przypadku starszych pokoleń, żyjących w bardziej stabilnych warunkach. Pewne kierunki studiów, najczęściej bardzo oblegane, zawsze będą dawać gwarancję dobrej pracy, ale siłą rzeczy możliwość studiowania ich jest mocno ograniczona.

Część nowoczesnych uczelni, kształcących w zakresie zarządzania i biznesu, jak np. Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, dopasowało ofertę edukacyjną, poszerzając ją nawet o kierunki niemenedżerskie. Wybór któregoś z kierunków na takich studiach może okazać się trafną decyzją, tym bardziej że przechodzą one obecnie swego rodzaju renesans i są bardziej innowacyjne.

Studia pierwszego stopnia, jako dobry start kariery zawodowej

Z pewnością studia licencjackie i inżynierskie pozwolą bardziej rozwinąć siebie, swoje talenty i możliwości. Współczesne, innowacyjne uczelnie ukierunkowane na administrację, marketing, finanse czy zarządzanie, oferują też inne kierunki, niezwiązane z biznesem, ale cieszące się także sporym zainteresowaniem i możliwościami zawodowymi absolwentów. Wybór kierunku pierwszego stopnia, chociażby któregoś z tych: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/i-stopnia-licencjackie, pozwala uzyskać perspektywę na dobrą przyszłość, większe pieniądze i spełnienie zawodowe. Ponadto część uczelni ma możliwość studiowania zdalnego / online, co jest świetną możliwością kształcenia zawodowego, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, czy dotychczasową pracę. Dlatego warto również rozważyć tę możliwość.

Studia magisterskie na uczelni zarządzania i biznesu to najlepsza inwestycja w siebie

Symbolicznym ukoronowaniem uzyskania wyższego wykształcenia, jest pożądany od zawsze dyplom magisterski, po ukończeniu studiów drugiego stopnia. Jednak sam dyplom, to tylko furtka do prawdziwej kariery i spełnienia zawodowego. Studiując zawsze poszukiwane na rynku specjalności, jak np. te z jednej z warszawskich akademii: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/ii-stopnia-magisterskie, uzyskujemy wiedzę i kompetencje pozwalające na owocną pracę w każdej organizacji, oraz sprawne poruszanie się na rynku pracy. Poszerzona oferta edukacyjna studiów magisterskich i podyplomowych, skierowana jest także do osób starszych, już wykształconych w innej dziedzinie, czy też menedżerów wyższego szczebla.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO